Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk na ulubionej trasie

W sobotę na dwa dni do zaśnieżonej estońskiej miejscowości Otepaeae zawitają uczestnicy Pucharu Świata w biegach narciarskich, z prowadzącą w klasyfikacji generalnej Justyną Kowalczyk.

W pierwszym dniu zawodów kobiety pobiegną na 10 km, a mężczyźni na dystansie o pięć kilometrów dłuższym. Obie konkurencje rozegrane zostaną techniką klasyczną. W niedzielę w programie znajdują się sprinty. Po przystanku w Estonii narciarska karawana przeniesie się do Rosji, aby przez trzy dni ścigać się w Rybińsku.

Reklama

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego lubi startować w Otepaeae. Tam bowiem przed czterema laty po raz pierwszy stanęła na podium, a po roku znalazła się na jego najwyższym stopniu. W obu przypadkach szczęśliwy okazał się dystans 10 km techniką klasyczną, a więc taki, jaki znajduje się w programie sobotnim. Start do biegu wyznaczono na 11.00 czasu polskiego.

Polka jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Druga Słowenka Petra Majdic traci do niej 77 punktów, a trzecia Aino-Kaisa Saarinen już 300.

Wśród mężczyzn prowadzi Norweg Petter Northug, który nie wybiera się do Estonii. Ma 1060 punktów i wyprzedza Czecha Lukasa Bauera - 663 oraz Szweda Marcusa Hellnera - 627.

Justyna Kowalczyk nie będzie jedyną reprezentantką Polski w tych zawodach. Pobiegną także Paulina Maciuszek, Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec. W stawce 62 zawodników wystąpią Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer.

Dowiedz się więcej na temat: otepaeae | Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje