Reklama

Reklama

PŚ w biegach. Klaebo i van der Graaff najszybsi w sprincie, Staręga 12.

Szwajcarka Laurien van der Graaff i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali rywalizację w sprincie techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w austriackim Seefeld. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Staręga, który zajął 12. miejsce.

Van der Graaff po raz drugi w karierze wygrała zawody PŚ. Klaebo, który zdominował rywalizację w ostatnich miesiącach, na najwyższym stopniu podium w tym sezonie stanął po raz dziewiąty.

Staręga odpadł w półfinale - był ostatni, szósty w swojej serii. Do rywala, który zajął piąte miejsce, stracił ponad 26 s. Sprint "łyżwą" to koronna konkurencja blisko 28-letniego siedlczanina. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lahti uplasował się na ósmej pozycji. W zawodach PŚ pięć razy dotarł do finału.

W sobotę jako jedyny z piątki biało-czerwonych przeszedł kwalifikacje. Z pozostałych najbliżej szczęścia była Ewelina Marcisz, która została sklasyfikowana na 31. pozycji. Zawodniczka, która znalazła się tuż przed nią i jako ostatnia przeszła do kolejnego etapu rywalizacji była szybsza od Polki o 0,07 s. Sylwia Myśliwiec zajęła 40. miejsce (2.31,14), Paweł Klisz 60. (3.03,62), a Jan Antolec 63. (3.04,61).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL