Reklama

Reklama

PŚ w biegach. Johannes Klaebo zawarł kontrakt z zawodowym zespołem kolarskim

Trzykrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich z Pjongczangu Norweg Johannes Klaebo podpisał kontrakt sponsorski z zawodowym zespołem kolarskim o wartości trzech milionów euro.

Na razie nie będzie startować w wyścigach, chociaż jak przyznał nie jest to wykluczone. Na antenie telewizji NRK powiedział, że uzyskał od federacji narciarskiej wolną rękę odnośnie do treningu indywidualnego, co mu da zupełnie nowe możliwości.

Reklama

"Trenowałem w maju z zespołem przez tydzień i uważam, że będzie to dobry dodatek w przygotowaniach do sezonu narciarskiego. Będę uczestniczył też w zgrupowaniach i korzystał z rad trenerów i ekspertów mojej nowej drużyny" - powiedział Norweg.

UNO-X Norwegian Developent Team jest pierwszym norweskim zespołem zawodowym i pozyskanie Klaebo ma nie tylko wzmocnić wizerunek właściciela, czyli sieci ponad 400 samoobsługowych stacji benzynowych w Norwegii i Danii, lecz pomóc w propagowaniu sportów wytrzymałościowych.

Wysokość kontraktu nie została podana do wiadomości, ale media m.in. dziennik "Verdens Gang" obliczyły, że jest to 2,5-3 miliony euro w zależności od kursu korony norweskiej.

"Umowa obowiązująca do narciarskich mistrzostw świata w 2025 roku w Trondheim jest obecnie największym kontraktem w biegach narciarskich i dorównuje tylko umowom sponsorskim byłego biegacza Pettera Northuga. Jest prywatna i zawarta poza federacją narciarską, która jednak w odróżnieniu od konfliktu z Northugiem tym razem nie ma nic przeciw" - skomentowała gazeta.

Dowiedz się więcej na temat: Johannes Hoesflot Klaebo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje