Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Astrid Jacobsen może zakończyć karierę

Norweska rywalka Justyny Kowalczyk Astrid Uhrenholdt Jacobsen może już za dwa miesiące zakończyć karierę sportową. Powodem są jej studia medyczne, które weszły w tak zaawansowaną fazę, że uczelnia żąda od biegaczki pełnej obecności na wykładach i zajęciach od jesieni.

29-letnia Norweżka ma już zaliczone trzy lata studiów i pozostało jej jeszcze sześć semestrów.

"Władze fakultetu nie chcą mi pozwolić na więcej urlopów i od jesieni będę prawdopodobnie zmuszona do regularnych zajęć w pełnym wymiarze. W takiej sytuacji będzie to oznaczało koniec kariery sportowej. Już przed rokiem przedstawiono mi wybór, lecz ostatecznie zgodzono się na roczną przerwę. W kwietniu będziemy mieli w tej sprawie spotkanie, lecz już otrzymałam wiadomość, że kolejna będzie raczej niemożliwa" - powiedziała biegaczka w rozmowie z dziennikiem "Adresseavisen".

Reklama

Jacobsen zdobyła w ubiegły weekend trzy złote medale mistrzostw kraju w Tromsoe.

"Czuję, że jestem w życiowej formie i moim celem są w dalszym ciągu przyszłoroczne mistrzostwa świata w Lahti, lecz studia i późniejsza kariera zawodowa są dla mnie jeszcze ważniejsze" - powiedziała siedmiokrotna medalistka MŚ, w tym dwukrotnie złota.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy