Reklama

Reklama

Pogoda skomplikowała plany organizatorów "Biegu na igrzyska"

Warunki pogodowe skomplikowały plany organizatorów w drugim dniu rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej inauguracyjnych zawodów "Biegu na igrzyska". Padający od piątku deszcz i dodatnia temperatura spowodowały, że trzeba było skrócić dystanse dla poszczególnych kategorii wiekowych.

W sobotni, dżdżysty poranek zawodnicy wystartowali do biegów interwałowych "łyżwą".  W piątkowych sprintach Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk musiał uznać wyższość Mateusza Chowaniaka z UKS Regle Kościelisko. W sobotę zrewanżował się swojemu rywalowi.

Reklama

- Tak naprawdę trudno było zmusić się spoglądając rano za okno, by wystartować w biegu - komentował ze śmiechem Tomasz Jurczak. - A tak poważnie, to dzisiaj wiele zależało od taktyki i wyboru odpowiednich miejsc na trasie, tak by omijać płaty miękkiego śniegu, a rozpędzać się tam, gdzie było to możliwe - dodał.

Z opinią klubowego kolegi zgodziła się Karolina Trzaska, która po piątkowym sukcesie, triumfowała także dzień później. - Trafiliśmy na bardzo trudne warunki, ważna była koncentracja podczas całego biegu. Koledzy podpowiadali, gdzie na trasie jest optymalny tor, tak by nie wpaść w kałuże i nie stracić właściwego rytmu - powiedziała Karolina.

MUKN Pod Stróżą Miszkowice zdominował rywalizację w grupie juniorów B, z kolei w kategorii juniora C z podwójnego sukcesu cieszyli się zawodnicy UMKS Marklowice. Wygrał Wojciech Fojcik przez Filipem Kroemerem. - Od startu biegu czułem się bardzo dobrze pomimo trudnych warunków, w jakich przyszło nam biegać. Zwycięstwo zawdzięczam przede wszystkim mojej trenerce, która znakomicie posmarowała narty - podkreślił po przebiegnięciu linii mety Wojtek Fojcik.

Dwukrotnie w Szklarskiej Porębie triumfował Mateusz Dragon. Junior D z NKS Trójwieś Beskidzka był najlepszy zarówno w sprincie klasykiem, jak i w biegu "łyżwą". - Mateusz wygrywał już w poprzednich latach i przewidywaliśmy, że także w tym roku może być w czołówce. Jeżeli nie stanie się coś nieprzewidzianego, ten sezon powinien należeć do niego - skomentował występ swojego podopiecznego trener Mariusz Zowada.

"Bieg na igrzyska" przenosi się teraz do Ustrzyk Dolnych. Kolejne zawody cyklu zostaną rozegrane 19  i 20 stycznia.

Wyniki:


seniorzy - 12 km F
1. Marcin Rzeszótko AZS AWF Katowice - 34:24,3
2. Bogusław Gracz LKS Witów Mszana Dolna - 35:03,6
3. Patryk Chudoba LKS Poroniec Poronin - 35:41,2
4. Robert Faron LKS Witów Mszana Dolna - 37:01,2
5. Damian Duk UKS Rawa Siedlce - 38:15,1
6. Zbigniew Obrochta UKS Regle Kościelisko - 39:25,9
wystartowało 9 zawodników

seniorki - 8 km F
1. Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 26:33,0
2. Anna Pradziad AZS Zakopane - 27:00,8
3. Monika Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 28:28,2
4. Karolina Maruszczak MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 32:40,1
wystartowały 4 zawodniczki

juniorzy A - 12 km F
1. Patrycjusz Polok MKS Istebna/SMS Szczyrk - 34:47,2
2. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane - 35:35,2
3. Marek Skatuła UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 35:57,9
4. Piotr Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 36:11,3
5. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz - 36:22,2
6. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane - 36:48,1
wystartowało 28 zawodników

juniorki A - 8 km F
1. Dominika Hulawy AZS AWF Katowice - 26:38,9
2. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski - 27:59,4
3. Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk - 28:41,3
4. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 29:45,6
5. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski - 30:43,8
6. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz - 30:43,8
wystartowało 12 zawodniczek

juniorzy B - 8 km F
1. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 23:10,3
2. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 23:16,5
3. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 23:24,6
4. Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 23:29,4
5. Dominik Bury MKS Istebna - 23:39,1
6. Kamil Bury MKS Istebna - 23:53,9
wystartowało 35 zawodników

Klasyfikacja generalna junior B po dwóch biegach


1. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 180 pkt
1. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 180 pkt
3. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 120 pkt
4. Dominik Bury MKS Istebna - 95 pkt
5. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 81 pkt
6. Kamil Bury MKS Istebna - 80 pkt

juniorki B - 6 km F
1. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 19:40,3
2. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice /SMS Szczyrk - 19:57,6
3. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 20:23,5
4. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 20:24,2
5. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk - 20:31,8
6. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk - 20:33,6
wystartowały 33 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka B po dwóch biegach


1. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk - 200 pkt
2. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski - 116 pkt
3. Anna Kalina MUKN Pod Stróżą Miszkowice /SMS Szczyrk - 106 pkt
4. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 100 pkt
4. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk - 100 pkt
6. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk - 95 pkt

juniorzy C - 4 km F
1. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 11:15,3
2. Filip Kroemer UMKS Marklowice - 11:52,8
3. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 11:58,8
4. Andrzej Jałowiczor MKS Istebna - 12:04,5
5. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka - 12:05,8
6. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - 12:14,1
wystartowało 38 zawodników

Klasyfikacja generalna junior C po dwóch biegach


1. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 160 pkt
1. Filip Kroemer UMKS Marklowice - 160 pkt
3. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 150 pkt
4. Andrzej Jałowiczor MKS Istebna - 110 pkt
5. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk - 81 pkt
6. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - 69 pkt.

juniorki C - 4 km F
1. Agata Warło UMKS Marklowice- 13:25,8
2. Weronika Legierska MKS Istebna - 13:42,2
3. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 13:57,0
4. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice - 13:58,3
5. Aleksandra Łacek NKS Trójwieś Beskidzka - 14:09,3
6. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 14:17,0
wystartowało 56 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka C po dwóch biegach


1. Agata Warło UMKS Marklowice- 180 pkt
1. Weronika Legierska MKS Istebna - 180 pkt
3. Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane - 96 pkt
4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 90 pkt
5. Oliwia Mutwil UMKS Marklowice - 74 pkt
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 70 pkt

juniorzy D - 2 km F
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 5:45,6
2. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - 5:58,1
3. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz - 6:07,5
4. Alan Ciborowski MUKS Podkarpacie Jedlicze - 6:24,9
5. Tymoteusz Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - 6:26,6
6. Dariusz Staszel UKS Regle Kościelisko - 6:29,3
wystartowało 38 zawodników

Klasyfikacja generalna junior D po dwóch biegach


1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 200 pkt
2. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - 160 pkt
3. Dariusz Staszel UKS Regle Kościelisko - 100 pkt
4. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz - 89 pkt
5. Tymoteusz Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - 81 pkt
6. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski - 76 pkt

juniorki D - 2 km F
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 6:35,0
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - 6:39,2
3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - 6:50,4
4. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 7:08,3
5. Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa - 7:15,6
6. Iwona Piekarz LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany - 7:16,5
wystartowały 44 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorka D po dwóch biegach


1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 200 pkt
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - 140 pkt
3. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 130 pkt
4. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - 110 pkt
5. Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa - 85 pkt
6. Iwona Piekarz LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany - 69 pkt

juniorzy E - 2 km F
1. Grzegorz Zawada MKS Istebna - 6:53,3
2. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz - 7:18,4
3. Grzegorz Dereń MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 7:39,8
4. Jan Guńka KS Chochołów - 7:43,3
5. Dawid Ciećko MULKS Tomaszów Lubelski - 7:49,0
6. Jan Zawada MKS Istebna - 7:52,0
wystartowało 26 zawodników

Klasyfikacja generalna junior E po dwóch biegach


1. Grzegorz Zawada MKS Istebna - 200 pkt
2. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz - 160 pkt
3. Dawid Ciećko MULKS Tomaszów Lubelski - 105 pkt
4. Jan Guńka KS Chochołów - 90 pkt
5. Grzegorz Dereń MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 89 pkt
6. Emil Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 82 pkt

juniorki E - 2 km F
1. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 7:14,1
2. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 7:17,8
3. Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 8:06,4
4. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - 8:07,8
5. Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustjanowa - 8:31,6
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski - 8:51,5
wystartowało 35 zawodniczek

Klasyfikacja generalna juniorka E po dwóch biegach


1. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 180 pkt
1. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 180 pkt
3. Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 120 pkt
4. Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustjanowa - 95 pkt
4. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - 95 pkt
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski - 80 pkt

Klasyfikacja drużynowa po drugim biegu


1. MULKS Tomaszów Lubelski - 1342 pkt
2. MKS Istebna - 1251 pkt
3. NKS Trójwieś Beskidzka - 1057 pkt
4. MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 1043 pkt
5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 1003 pkt
6. UMKS Marklowice - 771 pkt
7. MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 656 pkt
8. UKS Rawa Siedlce - 579 pkt
9. UKS Regle Kościelisko - 556 pkt
10. KS Jedność Nowy Sącz - 363 pkt

Dowiedz się więcej na temat: Bieg na Igrzyska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama