Reklama

Reklama

Po przegranej z Therese Johaug zjadł swoje buty

Norweski triatlonista Fredrik Mandt założył się, że jeżeli przegra z narciarską mistrzynią świata na 30 kilometrów Therese Johaug w biegu pod górę stoku slalomowego to ... zje swoje buty. Zawodnik słowa dotrzymał.

Johaug zadziwiła wszystkich w styczniu nieprawdopodobnym tempem na ostatnim etapie Tour de Ski pod górę stoku slalomowego Alpe Cermis. Jej formę zakwestionował jednak 29-letni Mandt twierdząc, że technika narciarska w konkurencjach wytrzymałościowych to nie wszystko i że liczy się ogólne wytrenowanie.

Złożył publicznie obietnicę i obiecał Johaug, że jeżeli z nią przegra w biegu Rauland Power Climb pod górę stoku slalomowego w norweskim Holtardalen, to przed kamerami telewizji zje swoje buty. Film wideo z jego zapowiedzią pojawił się na portalach społecznościowych.

Reklama

Mandt wystartował w stawce 200 zawodników; na mecie był przedostatni ze stratą kilku minut do mistrzyni świata, która była druga za Chrisem Andre Jespersenem na trasie długości 1300 m. Mandt przed kamerami telewizji ugotował swoje buty i w obecności Johaug je zjadł.

"Przygotowałem meksykańskie taco z ostrymi przyprawami, ale potrawa nie była zbyt smaczna. Zjadłem ją jednak do końca ponieważ dane słowo się liczy" - powiedział Mandt.

Jest on pomysłodawcą i jednym z najlepszych zawodników rozgrywanego od 2003 roku Norse Xtreme Triathlon. Podczas tej imprezy zawodnicy po wyskoczeniu z promu do morza muszą przepłynąć 3,8 kilometra przez lodowaty fiord, przejechać 180 kilometrów rowerem po górskich drogach i ukończyć maratoński dystans (42 km 195 m) prowadzący na szczyt jednego ze wzgórz w środkowej Norwegii z metą na wysokości 1883 metrów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy