Reklama

Reklama

Petter Northug zoperował kolano... dłutem i młotkiem

Zwycięzca ostatniej edycji Pucharu Świata w biegach narciarskich Norweg Petter Northug przeszedł w poniedziałek operację kolana. Zdaniem lekarza był to prosty zabieg, który nie zakłóci przygotowań do przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

- Powodem operacji była kontuzja z dzieciństwa, która sprawiła, że na kościach lewego kolana powstały narośle. To był rutynowy zabieg i trwał 15 minut. Otworzyliśmy kolano i znaleźliśmy tam dokładnie to, czego oczekiwaliśmy. Operację wykonałem po prostu dłutem i młotkiem, jak nazywamy te narzędzia - powiedział ordynator kliniki Rosenborg w Trondheim Torbjoern Groentvedt.

Northug zapowiadał operację jeszcze przez zakończeniem PŚ, ale zwlekał, ponieważ chciał zakończyć sezon prestiżowym dla Norwegów 37-kilometrowym biegiem Skarverennet w sobotę. Metę przekroczył dopiero na 52. miejscu lecz zakończył zawody na 56., ponieważ cztery biegaczki, w tym zwyciężczyni w klasie kobiet Marit Bjoergen i trzecia Therese Johaug, miały lepsze czasy.

Reklama

- Ten bieg pokazał mi, że nie mogę już czekać. Przeszedłem dokładne badania rezonansem magnetycznym i widziałem prześwietlenia. Po rozmowie z lekarzem zaniepokoiłem się lekko, kiedy pokazał mi swoje instrumenty, lecz bez wahania się zgodziłem - powiedział Norweg.

- Petter powróci do normalnych treningów za 4-6 tygodni, ale już za tydzień będzie mógł lekko obciążać kolano - zapewnił Groentvedt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje