Reklama

Reklama

Petter Northug szykuje się do walki MMA

Wielokrotny mistrz olimpijski i świata w biegach narciarskich Norweg Petter Northug szykuje się, po zakończeniu sezonu narciarskiego, do debiutu w mieszanych stylach walki MMA.

Biegacz nie miał zamiaru występować w tej dyscyplinie, lecz na jednym z portali społecznościowych złożył w styczniu obietnicę, że jeżeli ilość osób śledzących regularnie jego profil przekroczy 400 tysięcy, to wykona każde zadanie zaproponowane przez jego kibiców.

Liczba ta przekroczyła już 380 tysięcy, z dnia na dzień rośnie i według rankingu propozycji dla narciarza na pierwszym miejscu znajduje się wyzwanie od norweskiego zawodnika MMA Thomasa Formo. Walka ma się odbyć 30 kwietnia podczas gali bokserskiej w Trondheim.

Reklama

"Chcę zobaczyć jakim facetem jest Petter po zdjęciu kombinezonu i wejściu do klatki. Mogę obiecać, że będę grzeczny i na mocy norweskich przepisów zabraniających knock out nie doprowadzę do ciężkiego pobicia. Mogę się nawet zgodzić na jakiś handicap" - powiedział Formo w rozmowie z gazetą "Troender Avisa".

Northug z kolei zapewnił, że w żadnym wypadku nie wycofa się ze swojej obietnicy: "Słowo się rzekło, więc trudno. Jestem człowiekiem honorowym".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL