Reklama

Reklama

Okazja do rewanżu dla Justyny Kowalczyk

W sobotnim sprincie w Canmore Justyna Kowalczyk była 21. W niedzielę czeka ją rywalizacja w zaliczanym do Pucharu Świata biegu łączonym 7,5 + 7,5 km. W tej konkurencji ma szanse na znacznie lepszą lokatę, bo zdobywała w niej medale igrzysk i mistrzostw świata.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego w tej konkurencji jest brązową medalistką igrzysk olimpijskich w Vancouver 2010 i mistrzynią świata z Liberca 2009. Podczas MŚ w Oslo dwa lata później zdobyła srebrny krążek.

Na trasie będą usytuowane dwie lotne premie, więc do zdobycia będzie łącznie 130 pkt, co oznacza, że ma duże szanse na objęcie prowadzenia w cyklu.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk jest trzecia. Do Marit Bjoergen i Kikkan Randall traci 65 punktów. Norweżka jednak zrezygnowała ze startów w Kanadzie i we włoskich Alpach przygotowuje się do Tour de Ski. Natomiast Amerykanka jest specjalistką od sprintów.

Reklama

Polka ma doskonałe osiągnięcia w Canmore. Na osiem startów tylko dwukrotnie zdarzyło się, że nie stanęła tam na podium. Oba przypadki dotyczyły rywalizacji w sprincie. Początek niedzielnych zawodów o 19 czasu polskiego.

Zapraszamy na relację na żywo z zawodów w INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje