Reklama

Reklama

​Natalia Niepriajewa najlepsza w Tour de Ski. Ostatnie zawody dla Heidi Weng

Natalia Niepriajewa z Rosji nie wygrała biegu narciarski na 10 kilometrów w Val di Fiemme techniką dowolną, najlepsza była w nim Heidi Weng. Rywalizacja wchodziła w skład zawodów Tour de Ski, które w całości padły jednak łupem Rosjanki. Polki nie startowały.

Dla rosyjskiej biegaczki to pierwszy triumf w prestiżowym cyklu zmagań. Do tej pory najlepsze jej miejscem w klasyfikacji końcowej Tour de Ski była druga lokata, zajęta przez nią w edycjach 2019/2020 i sezon wcześniej.

Tour de Ski. Tradycyjny podbieg na Alpe Cermis kończył serię zmagań TdS

Niepriajewa nie zanotowała najlepszego startu, a w trakcie trasy miała nawet 18 sekund straty, lecz wygrała po świetnym finiszu. Niepriajewa na pierwszym pomiarze czasu ledwo utrzymywała się w czołowej dziesiątce, a z bonusowych punktów na trasie zgarnęła tylko dziewięć "oczek".

O jej końcowym triumfie zadecydowała postawa na finiszu biegu, gdy zniwelowała znacznie straty do czołówki. Dzięki temu utrzymała bezpieczną przewagę 46 sekund w klasyfikacji generalnej nad Ebbą Andersson ze Szwecji. Bieg w Val di Fiemme padł łupem Heidi Weng.

Reklama

Tour de Ski. Kto na podium - wyniki

Norweżka wspaniałym występem w ostatnich zawodach z cyklu załapała się na podium Tour de Ski, awansując na nie z odległej ósmej pozycji. Do końca walczyła o to z dwoma zawodniczkami z Finlandii: Kristą Parmakoski i Kerttu Niskanen.

Opracował: Michał Ruszel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje