Reklama

Reklama

Narciarskie MŚJ. Skandynawskie media o Skinder: Polski super talent

Skandynawskie media z uznaniem, ale też z zaskoczeniem odebrały zwycięstwo Moniki Skinder w sprincie techniką klasyczną podczas mistrzostw świata juniorów w fińskim Vuokatti. "Druga na mecie Szwedka Moa Hansson nie dała rady super talentowi z Polski" - ocenił szwedzki dziennik „Expressen”.

"Skinder ze swoją siłą była znacznie poza jej zasięgiem. Drugie miejsce to ogromny sukces osiągnięty po zażartej walce z drugą Polką Karoliną Kaletą" - dodała gazeta.

"Skinder była tak szybka, że nie można było jej dogonić, ale i Karolina Kaleta (zajęła trzecie miejsce - PAP) również okazała się bardzo trudną rywalką i Hansson pokonała ją o zaledwie setne sekundy" - napisał "Aftonbladet".

Agencja TT skomentowała, że "srebrny medal dla Szwecji to wielki sukces Hansson w walce z tak silnym polskim duetem".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Norweskie media z kolei jakby "nie zauważyły" wygranej Polki i skupiły się na nieudanym starcie swoich zawodniczek.

"Norweżki odpadały po kolei po swoich biegach podczas gdy złoto zgarnęła Polka" - skomentowała Agencja NTB, a dziennik "Aftenposten" napisał, że Skinder wygrała pewnie finał sprintu "podczas gdy nasza najlepsza zawodniczka, Maria Hartz Melling zajęła dopiero szóste miejsce"

Dziennikarze kanału fińskiej telewizji YLE oceniając Skinder stwierdzili, że "na ten super talent należy naprawdę bardzo uważać".

Zbigniew Kuczyński

kucz/ co/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje