Reklama

Reklama

Narciarskie MŚ. Johaug wygrała bieg na 30 km

Norweżka Therese Johaug zdobyła w biegu na 30 km techniką dowolną złoty medal narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Drugą rodaczkę Ingvild Flugstad Oestberg wyprzedziła o 36,8 s. Trzecia Szwedka Frida Karlsson straciła 44 s. Polki nie startowały.

To trzeci triumf Johaug w Seefeld. Wcześniej najlepsza była w biegu łączonym na 15 km i na 10 km techniką klasyczną, a łącznie ma już dziesięć złotych medali MŚ.

30-letnia Norweżka do rywalizacji wróciła po dwuletniej dyskwalifikacji za doping. Była zdecydowaną faworytką sobotnich zmagań i szybko tę rolę potwierdziła. Rywalki jej tempo wytrzymały tylko przez niespełna pięć kilometrów.

Później Johaug systematycznie powiększała przewagę. Niezagrożona zmierzała do mety, a inne zawodniczki walczyły o pozostałe miejsca na podium. Przed 20. kilometrem zaatakowała Karlsson. Po kolejnych pięciu dogoniła ją jednak Oestberg i pokonała na ostatnich kilkuset metrach.

Reklama

Zaledwie 19-letnia Szwedka w styczniu w Lahti zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata juniorów, a w rywalizacji z seniorkami poszło jej niewiele gorzej. W Seefeld wywalczyła jeszcze srebro na 10 km i złoto z koleżankami w sztafecie.

Norweżki bieg na 30 km wygrywają nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnią, która je pokonała była w 2009 roku w Libercu Justyna Kowalczyk.

Wyniki biegu kobiet na 30 km techniką dowolną:

  1. Therese Johaug (Norwegia)                1:14.26,2

 2. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)   strata 36,8

 3. Frida Karlsson (Szwecja)                      44,0

 4. Jessica Diggins (USA)                       1.05,9

 5. Charlotte Kalla (Szwecja)                   1.16,6

 6. Ebba Andersson (Szwecja)                    1.17,3

 7. Nathalie von Siebenthal (Szwajcaria)        1.43,7

 8. Teresa Stadlober (Austria)                  2.03,8

 9. Victoria Carl (Niemcy)                      2.16,8

10. Ragnhild Haga (Norwegia)                    2.25,3

 

Polki nie startowały. 

Dowiedz się więcej na temat: Theresa Johaug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje