Reklama

Reklama

Narciarskie MŚ - Cologna wygrał bieg łączony

Szwajcar Dario Cologna zwyciężył w biegu łączonym (15 km techniką klasyczną i 15 km techniką dowolną) narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme. Drugi był Norweg Martin Johnsrud Sundby, a trzeci jego rodak Sjur Roethe.

Na czwartej pozycji uplasował się obrońca tytułu Norweg Petter Northug. Polacy nie startowali.

Reklama

Cologna, mistrz olimpijski z Vancouver na dystansie 15 km stylem dowolnym, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, po raz pierwszy w karierze zdobył złoty medal mistrzostw świata.

Przez większą część trasy na czele stawki była grupa 25-30 zawodników, którzy wzajemnie się pilnowali. Na prowadzeniu zmieniali się Norwegowie, Rosjanie, Niemcy i Szwajcar. Dopiero na trzy kilometry przed metą zaatakował Cologna i szybko uzyskał przewagę kilkunastu metrów.

Pogoń za liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie była udana, Szwajcar wbiegł na prostą przed metą z przewagą ponad 20 m, w końcówce wyraźnie zwolnił, podnosząc ręce w geście triumfu.

Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczyli dwaj Norwegowie, minimalnie szybszy od był Sundby. Największym pechowcem biegu okazał się Northug, który wyraźnie zaspał w końcówce biegu. Przed stadionem był na 10. pozycji. Pomimo świetnego finiszu zdołał jedynie wyprzedzić sześciu rywali i do miejsca na podium zabrakło mu 3,1 s.

Wyniki biegu łączonego 2 x 15 km:

1. Dario Cologna (Szwajcaria)         1:13.09,3 

2. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia) strata 1,8 s

3. Sjur Roethe (Norwegia)                   2,0

4. Petter Northug (Norwegia)                5,2

5. Maksym Wylegżanin (Rosja)                6,1

6. Aleksander Legkow (Rosja)               10,1

7. Calle Halfvarsson (Szwecja)             11,6

8. Marcus Hellner (Szwecja)                12,0

9. Tobias Angerer (Niemcy)                 12,4

10. Jean-Marc Gaillard (Francja)            12,7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje