MŚ w narciarstwie klasycznym. Maiken Caspersen Falla obroniła tytuł w sprincie

W mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld rozdano pierwszy komplet medali. W sprincie techniką klasyczną tytuł mistrzowski obroniła Norweżka Maiken Caspersen Falla. Brąz zdobyła jej rodaczka Mari Eide, a srebro Szwedka Stina Nilsson.

W finale wystąpił aż trzy Szwedki i dwie Norweżki. Stawkę uzupełniła Niemka Victoria Carl.

Faworytkami były Falla oraz Nilsson. Eksperci typowani też na podium Maję Dahlqvist.

W wyścigu o złoto nie zabrakło dramaturgii. Na jednym z zakrętów Dahlqvist zahaczyła o swoją rodaczkę i się wywróciła. Tym samym wyeliminowała się z walki o medale.

Sytuację wykorzystała Falla, która w tym momencie była na prowadzeniu. "Odjechała" rywalkom i niezagrożona minęła linie mety. Na drugim miejscu finiszowała Nilsson, która straciła do triumfatorki 1,66 s. Trzecia była Norweżka Eide (strata 2,94 s).

W eliminacjach wystąpiły cztery Polki, ale żadnej nie udało się awansować do ćwierćfinału. Weronika Kaleta, Urszula Łętocha, Monika Skinder i Izabela Marcisz zajęły - odpowiednio - 46., 47., 55. i 56. miejsce.