Reklama

Reklama

MŚ w Lahti. Nowe stroje Norwegów. Bjoergen: Jakbym biegała nago

Marit Bjoergen już przetestowała nowe, rewolucyjne stroje Norwegów na mistrzostwa świata w Lahti. - Czuję się jakbym biegała nago - powiedziała słynna zawodniczka.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Lahti odbędą się w dniach 22 lutego - 5 marca.

- Kombinezony uszyte są z materiału, który sprawia że kompletny strój waży zaledwie 230 gramów, a struktura materiału na przednich częściach nóg i ramion jest podobna do piłeczki golfowej, co sprawia, że opór powietrza zostaje zredukowany nawet o 10 procent. W związku z tym na zjazdach można w nich jechać tak szybko jak nigdy wcześniej - powiedziała Bjoergen.

Wyjaśniła, że po pierwszych treningach w nowym stroju nie znalazła ani jednego słowa krytyki.

Reklama

- Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich wygodnych kombinezonów i lżejszych już chyba nie można wyprodukować. Lekkość, grubość i elastyczność materiału sprawia, że podczas treningów czuję się jakbym biegała nago - powiedziała Bjoergen na antenie telewizji NRK.

Sześciokrotna mistrzyni olimpijska i 14-krotna świata przygotowuje się do MŚ w Davos, gdzie przebywa tylko z partnerem życiowym Fredem Boerre Lundbergiem i 13-miesięcznym synkiem Mariusem. Para mieszka w apartamencie, którego właścicielem jest trener Norweżek Tor Arne Hetland.

Pozostała część reprezentacji przebywa na zgrupowaniu w norweskim Sjusjoen.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL