Reklama

Reklama

MP w biegach narciarskich. Sprint dla Skinder i Burego

Monika Skinder z Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła złoty medal w sprincie techiniką klasyczną podczas mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Wśród mężczyzn najlepszy był Kamil Bury z MKS Istebna. Zawody rozgrywane są na Polanie Jakuszyckiej.

Skinder siłę pokazała już w kwalifikacjach, gdzie uzyskała najlepszy czas. W finale urodzona w 2001 roku zawodniczka Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski ponownie nie dała szans rywalkom i tym samym obroniła tytuł mistrzowski wywalczony rok temu.

Srebrny medal zdobyła 18-letnia Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski), a brąz trafił do Urszuli Łętochy (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany).

U mężczyzn sytuacja była podobna - najlepszy w kwalifikacjach był Bury i później wynik powtórzył w finale. Zawodnik MKS Istebna w decydującym biegu na mecie był jednak drugi, bo lepszy od niego okazał się Litwin Mantas Strolia. Po srebro MP sięgnął Paweł Klisz (UKS Rawa Siedlce), a na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec (KS AZS AWF Katowice).

Reklama

Pierwotnie mistrzostwa miały się dobyć na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, ale ze względu na warunki atmosferyczne zawody przeniesiono do Jakuszyc. W niedzielę kobiety będą rywalizować na dystansie 10 km, a mężczyźni 15 km.

Medaliści MP w sprincie (1 km) techniką klasyczną:

mężczyźni

1. Kamil Bury (MKS Istebna)

2. Paweł Klisz (UKS Rawa Siedlce)

3. Jan Anatolec (KS AZS AWF Katowice)

kobiety

1. Monika Skinder (Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) 2. Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski) 3. Urszula Łętocha (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje