Reklama

Reklama

MP w biegach narciarskich. Magdalena Kobielusz i Dominik Bury z kolejnymi tytułami

Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk) na 10 km i Dominik Bury (AZS AWF Katowice) na 15 km techniką klasyczną wywalczyli złote medale w ostatnim dniu rozegranych w Zakopanem mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

Kobielusz i bracia Bury wyjadą ze stolicy polskich Tatr z największą liczbą medali. Biegaczka SSR LZS Sokół Szczyrk stanęła na najwyższym stopniu podium także w sprincie drużynowym wspólnie z Weroniką Mikołajczyk. Zdobyła też brąz w biegu na dystansie 5 km techniką dowolną.

Reklama

Dominik Bury wywalczył, poza niedzielnym, tytuły w sprincie drużynowym z Kamilem Burym oraz na dystansach 10 km "łyżwą". Jego brat Kamil zdobył także wicemistrzostwo kraju indywidualnie na 10 i 15 km.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W krajowych mistrzostwach seniorów i młodzieżowców startowało około 130 zawodniczek i zawodników. W Zakopanem toczyła się także trzydniowa rywalizacja Pucharze Grupy Azoty.

Także w trzecim, ostatnim dniu zawodów pogoda sprawiła, że warunki na trasach COS nie były najłatwiejsze. Wprawdzie halny się uspokoił, ale zamiast padającego w sobotę deszczu pojawiły się momentami mocniejsze opady śniegu.


Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Kobielusz | Dominik Bury | biegi narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje