Reklama

Reklama

MP w biegach narciarskich. Cztery medale dla AZS AWF Katowice

Cztery medale zdobyli zawodnicy AZS AWF Katowice podczas trwających w Zakopanem mistrzostw Polski w biegach narciarskich. W drugim dniu rywalizacji rozegrano bieg mężczyzn na 10 km oraz kobiet na 5 km stylem dowolnym.

W sobotę dwa medale złote, srebrny i brązowy krajowego czempionatu zdobyli reprezentanci katowickiego AZS AWF. Na dystansie 5 km triumfowała Eliza Rucka, a na 10 km całe podium należało do jej klubowych kolegów: Dominika i Kamila Burych oraz Kacpra Antolca.

Pogoda ponownie nie rozpieszczała uczestników. Wprawdzie tym razem już tak mocno nie wiało, to jednak momentami padał rzęsisty deszcz, co powodowało, że warunki na trasie nie należały do najłatwiejszych.

"Oczywiście śnieg jak to przy deszczu trudny, lekko zapadający się, ale według mnie trasa mimo wszystko była świetnie przygotowana" - ocenił Marcin Branas, trener UKS Hańczowa.

Zadowolony ze startu był Robert Bugara. "Nie było aż tak miękko jak się spodziewałem, więc chociaż nie przepadam za łyżwą, to cieszę się z wywalczonego ósmego miejsca. Progres jest, forma też niezła, a jutro mój ulubiony klasyk, więc oby tylko pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu zawodów" - powiedział zawodnik z UKS Regle Kościelisko.

Przygotowanie nart w takich warunkach ma istotne znaczenie.

"Łatwo nie jest, ale wszyscy mamy pod nartami to samo. Trener z zawodniczką już testują trasę i nałożoną na ślizgi strukturę. To właśnie od ich oceny będzie zależało, co finalnie znajdzie się na nartach naszych reprezentantów " - wyjaśniał przed startem Maciej Harasym z MUKN "Pod Stróżą" Lubawka.

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, zaplanowano bieg mężczyzn na 15 km oraz kobiet na 10 km stylem klasycznym.

Reklama

Medaliści MP w biegach narciarskich:

   kobiety 5km
1. Eliza Rucka (AZS AWF Katowice)
2. Hanna Popko (UKS Hubal Białystok)
3. Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk)

   mężczyźni 10km
1. Dominik Bury
2. Kamil Bury
3. Kacper Antolec (wszyscy AZS AWF Katowice)

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Joanna Chmiel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL