Reklama

Reklama

Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej

W piątek w Zakopanem rozpoczynają się dwudniowe, letnie mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich. O medale walczyć będzie ponad 50 zawodników.

Początkowo planowano, że podczas trzydniowych mistrzostw kraju skoczkowie i dwuboiści rozegrają po dwa konkursy, jednak ze względów organizacyjnych podjęto decyzję, że zawodnicy będą mieć tylko jedną szansę - na Dużej Krokwi.

- Zawody zapowiadają się bardzo interesująco. Wystartuje cała kadra skoczków, a równie ciekawie zapowiada się piątkowa rywalizacja w kombinacji norweskiej, bowiem po raz pierwszy w historii bieg na rolkach rozegrany zostanie na 6,5 odcinku drogi z Suchej Wody na Wierch Poroniec, a nie na trasach biegowych w rejonie Krokwi - powiedział rzecznik prasowy mistrzostw Czesław Fluder.

Reklama

W sobotę 17 września przed południem na Wielkiej Krokwi będą nadal rywalizowali dwuboiści, a po południu o medale mistrzostw Polski powalczą skoczkowie.

W rozegranych w lipcu ubiegłego roku w Szczyrku letnich mistrzostwach Polski zwyciężył Adam Małysz, drugi był Kamil Stoch, a brązowy medal wywalczył Stefan Hula. W kombinacji norweskiej tytułu broni Paweł Słowiok. Srebro zdobył Andrzej Gąsienica a trzeci był Tomasz Pochwała.

Program letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w Zakopanem:

16 września, piątek:

13.00 - bieg do kombinacji

17 września, sobota:

9.30 - seria próbna skoków MP w kombinacji norweskiej 10.00 - seria konkursowa

16.00 - seria próbna MP w skokach

17.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje