Reklama

Reklama

Kowalczyk startuje w swojej ulubionej konkurencji, LIVE

W niedzielny poranek w Lahti Justyna Kowalczyk wystartowała na trasę biegu indywidualnego na 10 km techniką klasyczną, zaliczanego do klasyfikacji generalnej narciarskiego Pucharu Świata. To jedna z ulubionych konkurencji Polki. Do tej pory zwyciężała w niej ośmiokrotnie. W INTERIA.PL trwa relacja na żywo z zawodów!

Aby dołączyć do relacji wystarczy kliknąć ten link: Podium dla Justyny Kowalczyk? NA ŻYWO

Reklama

W sobotę w tej fińskiej miejscowości podopieczna Aleksandra Wierietielnego zajęła dziesiąte miejsce w sprincie techniką dowolną, ale i tak umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma aż 531 punktów przewagi nad drugą Norweżką Therese Johaug i tylko kataklizm mógłby jej przeszkodzić w zdobyciu czwartej Kryształowej Kuli.

Najczęściej po Puchar Świata sięgnęła Rosjanka Jelena Wialbe - pięciokrotnie. Cztery razy tej sztuki dokonała Norweżka Bente Skari. Do zakończenia sezonu pozostało siedem konkurencji.

W niedzielę oprócz Kowalczyk na starcie pojawi się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Na 15 km pobiegną Maciej Kreczmer i Konrad Motor. Rywalizacja kobiet rozpoczęła się o 9.00. Panowie na trasę ruszą dwie godziny później.

Podium dla Justyny Kowalczyk? NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Marit Bjoergen | Therese Johaug

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL