Reklama

Reklama

Kowalczyk startuje w swojej ulubionej konkurencji, LIVE

W niedzielny poranek w Lahti Justyna Kowalczyk wystartowała na trasę biegu indywidualnego na 10 km techniką klasyczną, zaliczanego do klasyfikacji generalnej narciarskiego Pucharu Świata. To jedna z ulubionych konkurencji Polki. Do tej pory zwyciężała w niej ośmiokrotnie. W INTERIA.PL trwa relacja na żywo z zawodów!

Aby dołączyć do relacji wystarczy kliknąć ten link: Podium dla Justyny Kowalczyk? NA ŻYWO

W sobotę w tej fińskiej miejscowości podopieczna Aleksandra Wierietielnego zajęła dziesiąte miejsce w sprincie techniką dowolną, ale i tak umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma aż 531 punktów przewagi nad drugą Norweżką Therese Johaug i tylko kataklizm mógłby jej przeszkodzić w zdobyciu czwartej Kryształowej Kuli.

Reklama

Najczęściej po Puchar Świata sięgnęła Rosjanka Jelena Wialbe - pięciokrotnie. Cztery razy tej sztuki dokonała Norweżka Bente Skari. Do zakończenia sezonu pozostało siedem konkurencji.

W niedzielę oprócz Kowalczyk na starcie pojawi się jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Na 15 km pobiegną Maciej Kreczmer i Konrad Motor. Rywalizacja kobiet rozpoczęła się o 9.00. Panowie na trasę ruszą dwie godziny później.

Podium dla Justyny Kowalczyk? NA ŻYWO

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy