Reklama

Reklama

"Kosmiczne i najlepsze na świecie" stroje Bjoergen i spółki

Marit Bjoergen, Therese Johaug i spółka mają nowe stroje. Norweska reprezentacja w biegach narciarskich będzie w tym sezonie startować w strojach zaprojektowanych przez firmę legendarnego Bjoerna Daehliego.

Zdaniem federacji (NSF) ubiory są "kosmiczne" i obecnie "najlepsze na świecie".

Zostały one przetestowane w tunelu aerodynamicznym politechniki w Trondheim razem z ubiorami innych producentów.

- Rezultaty tych badań wskazują na znaczną przewagę naszych strojów. Pod względem wymiany ciepła i wentylacji, a zwłaszcza oporze powietrza, są "kosmiczne". Daehlie zawsze był perfekcjonistą. Jak podkreślał, najmniejsze marginesy dające przewagę mogą decydować o zwycięstwie. Nigdy nie uważał drugiego miejsca za dobre. Dla niego liczył się zawsze numer jeden - powiedział Ulf Morten Aune z NSF.

Reklama

Stroje męskie i żeńskie różnią się nieznacznie. Norweżki po raz pierwszy w historii oprócz trzech kolorów norweskiej flagi - czerwonego, niebieskiego i białego otrzymały dodatkowo ... różowy na dolnych częściach nóg i rąk. Materiały oceniał i wybierał Daehlie; projektantką całości jest Heidi Bodal Ekornroed.

Przyznała, że kolor różowy był bardzo odważną decyzją. Po kilku "uśmieszkach" działaczy przyjęty został z zachwytem przez NSF. - Identyczne stroje unisex dla obu reprezentacji szybko stają się "męskie" więc dałam dziewczynom element, który podkreśli ich kobiecość - wyjaśniła.

Bjoern Daehlie w latach 90. zdobył 12 medali olimpijskich (osiem złotych i cztery srebrne) oraz 17 mistrzostw świata (dziewięć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe). Wiosną wygrał przetarg na kompleksową dostawę strojów dla reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy