Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk wygrała zawody w sprincie stylem klasycznym

Justyna Kowalczyk wygrała w fińskiej miejscowości Saariselka zawody FIS w sprincie stylem klasycznym. W finale Polka finiszowała przed drugą Słowenką Anamariją Lampic i trzecią Austriaczką Teresą Stadlober. Dla biegaczki z Kasiny Wielkiej było to pierwsze zwycięstwo w piątym przedsezonowym starcie.

W Finlandii, Norwegii i Szwecji najlepsi biegacze świata szlifują formę przed inauguracją Pucharu Świata. Kowalczyk do Saariselki przyjechała z Muonio i już w piątek była druga na dystansie 5 km "klasykiem".

Eliminacje sobotniego sprintu Polka ukończyła z piątym czasem, stracąc ponad cztery sekundy do Stadlober. W biegach finałowych spisała się już jednak zdecydowanie lepiej, kończąc finał 0,56 s przed Lampic i 4,1 s przed Stadlober. Na niedzielę zaplanowano bieg na 10 km stylem dowolnym.

Mocniejszą obsadę miały biegi w Gallivare i Beitostolen. W Szwecji na 10 km stylem klasycznym najlepsza była Charlotte Kalla, powtarzając swój wyczyn z piątkowego biegu na 5 km stylem dowolnym.

Reklama

Z kolei w sprincie "klasykiem" w Beitostolen bezkonkurencyja była Norweżka Maiken Caspersen Falla, finiszując przed koleżankami z reprezentacji - Mari Eide, Astrid Jacobsen, Tiril Weng i Kari Gjeitnes.

Wyniki finału kobiet w Saariselce:

1. Justyna Kowalczyk (Polska)

2. Anamarija Lampic (Słowenia)

3. Teresa Stadlober (Austria)

4. Polina Seronosowa (Białoruś)

5. Anastasia Kiriłowa (Białoruś)

6. Alenka Cebasek (Słowenia)

Wyniki finału mężczyzn w Saariselce:

1. Maurice Manificat (Francja)

2. Richard Jouve (Francja)

3. Lucas Chanavat (Francja)

4. Miha Simenc (Słowenia)

5. Aliaksandr Woranau (Białoruś)

6. Nikołaj Czebotko (Kazachstan)

BR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy