Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk wygrała nartorolkowy odpowiednik Biegu Wazów

Justyna Kowalczyk wygrała rywalizację kobiet w najdłuższym biegu na nartorolkach.

Kowalczyk triumfowała na 80-kilometrowej trasie pomiędzy Krageroe i Gautefall w prowincji Telemark w południowej Norwegii.

Medalistka olimpijska i mistrzostw świata w biegach narciarskich uzyskała czas 3:47.00. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Seraina Boner, a trzecie Szwedka Emilia Lindstedt. W klasyfikacji generalnej Kowalczyk uplasowała się na 28. pozycji tracąc do zwycięzcy Norwega Andersa Hoesta 27 minut i 50 sekund.

Ósma edycja Memoriału Olafa Skoglunda uchodzi za letni odpowiednik szwedzkiego Biegu Wazów na dystansie 90 km. Start odbywa się nad morzem, trasa prowadzi przez nadmorskie miasteczka, a kończy się w górach na stadionie biathlonowym.

Reklama

- Jest to najdłuższy na świecie bieg na nartorolkach. Obowiązuje styl klasyczny - podkreślił kierownik zawodów Jan Bjoern Gare.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy