Justyna Kowalczyk-Tekieli zachwycona sukcesem Izabeli Marcisz. Rośnie następczyni?

Emocjonalnie na sukces polskiej biegaczki narciarskiej Izabeli Marcisz zareagowała największa polska gwiazda tego sportu, Justyna Kowalczyk-Tekieli. - Cudownie też widzieć Elizke na liście wyników mistrzostw świata! - dodała

Izabela Marcisz wygrała bieg na 10 km techniką dowolną i została mistrzynią świata w kategorii U23! Wcześniej Izabela Marcisz zajęła 11. miejsce podczas czwartkowego biegu techniką klasyczną podczas MŚJ. To drugi ogromny sukces Polski w ostatnim czasie - wcześniej Monika Skinder wygrała sprint techniką klasyczną i została mistrzynią świata juniorów.

- Iza!!!! Cudownie też widzieć Elizke na liście wyników mistrzostw świata! Przykro bardzo z powodu Patrycji. Taki sport - napisała na Twitterze Justyna Kowalczy-Tekieli, dwukrotna mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata, która jako juniorka w 2003 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Sollefteå w Szwecji w sprincie techniką dowolną. Taki sam medal rok temu w Oberwiesenthal wywalczyła Izabela Marcisz.

Elizka to Eliza Rucka, która wróciła do walki po kłopotach ze zdrowiem. W Lahti na 10 km zajęła 37. miejsce. Z kolei Patrycja Eiduka biegła przez pewien czas na medalowej pozycji, ale ostatecznie zajęła siódme miejsce.

Justyna Kowalczyk-Tekieli zdradziła w styczniu, że przez pewien czas Marcisz trenowała pod okiem wybitnego szkoleniowca polskich biegaczek, Aleksandra Wierietielnego, który przed tym sezonem odszedł na emeryturę, ale dalej stara się im nieco pomagać.