Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk biegnie po medal MŚ! Na żywo!

Sobota będzie ostatnią okazją dla reprezentantów Polski, by powiększyć dorobek medalowy w narciarskich mistrzostwach świata w Val di Fiemme. O godz.12.15 na trasę biegu na 30 km wyruszyła Justyna Kowalczyk. Zapraszamy na relację na żywo z zawodów w INTERIA.PL!

Aby dołączyć do relacji wystarczy kliknąć ten link: KOWALCZYK BIEGNIE PO MEDAL MŚ! NA ŻYWO

Dla Kowalczyk to trzeci indywidualny występ w tej imprezie. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego najpierw była szósta w sprincie, a następnie piąta w biegu łączonym. To wyniki znacznie poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i narciarki z Kasiny Wielkiej. Wiele wskazuje jednak na to, że sobota może być jej wielkim dniem.

30 km techniką klasyczną to konkurencja, w której zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Vancouver. Polka świetnie spisała się także w czwartkowej sztafecie. Biegnąc na drugiej, pięciokilometrowej zmianie odrobiła ponad półminutową stratę do prowadzącej Therese Johaug. To właśnie Norweżka broni tytułu sprzed dwóch lat z Oslo.

Reklama

Kowalczyk, jak i jej trener, studzą jednak oczekiwania. Uważają, że z rywalizacji w sztafecie nie można wyciągać daleko idących wniosków, a oprócz formy olbrzymie znaczenie będzie miało smarowanie nart.

Oprócz Kowalczyk do rywalizacji przystąpiła Kornelia Kubińska.

Na występie Justyny nie kończą się medalowe szanse polskich sportowców na MŚ. W sobotę odbędzie się również konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Czy uskrzydleni złotym medalem Kamila Stocha skoczkowie sprawią niespodziankę i wskoczą na podium? Początek zawodów o 16.30.

KOWALCZYK BIEGNIE PO MEDAL MŚ! NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje