Reklama

Reklama

Johaug wygrała prestiżowy bieg narciarski w Norwegii

Zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Therese Johaug wygrała w sobotę prestiżowy norweski bieg "Skarverennet" o długości 38 kilometrów. Norweżka triumfowała w tej imprezie po raz siódmy.

Druga na mecie była Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a trzecia Tuva Tofdal Staver. Wśród mężczyzn zwyciężył Chris Jespersen przed Niklasem Dyrhaugiem i Szwajcarem Curdinem Perlem.

- Johaug narzuciła bardzo szybkie tempo, prowadziła od początku do końca i pozostawiła daleko za sobą zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji Marit Bjoergen, która dobiegła na metę w grupie maruderów - powiedział rzecznik zawodów John-Ragnar Aarset.

Bjoergen wyjaśniła na mecie, że bieg był bardzo ciężki, a tempo Johaug nie do wytrzymania: "wystartowałam z planem walki o zwycięstwo, lecz w połowie musiałam się nawet na chwilę zatrzymać i odpocząć, aby w ogóle ukończyć zawody. Dzisiaj Therese była nie do pokonania".

Reklama

Johaug z kolei stwierdziła, że w dalszym ciągu czuje się w formie i nie była szczególnie zmęczona: - Mam już wakacje i właściwie od trzech tygodni nie trenowałam, a ostatnio byłam ponad tydzień na wycieczce w Dubaju, skąd właśnie powróciłam. Jak widać ciepły klimat dobrze mi zrobił.

Rozgrywany od 1974 roku "Skarverennet" tradycyjnie kończy sezon narciarstwa biegowego w Norwegii. Ma on charakter masowy; w tegorocznej edycji wystartowało 12 200 osób, w tym ponad tysiąc w klasie zawodniczej.

- Dla mnie to jednak jeszcze nie koniec sezonu ponieważ za tydzień, 2 maja, wystartuję w maratonie arktycznym na Spitsbergenie - powiedziała Johaug.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL