Reklama

Reklama

Johaug po raz ósmy wygrała prestiżowy bieg kończący sezon

Mistrzyni olimpijska i siedmiokrotna świata w biegach narciarskich Norweżka Therese Johaug wygrała w sobotę prestiżowy bieg Skarverennet o długości 38 kilometrów, kończący tradycyjnie sezon w Norwegii. To jej ósmy triumf w tej imprezie.

Druga była Szwajcarka Seraina Boner, a trzecia kolejna reprezentantka gospodarzy Ingvild Flugstad Oestberg. Faworytka, multimedalistka olimpijska i świata Norweżka Marit Bjoergen zajęła dopiero czwarte miejsce, tracąc aż pięć minut do zwyciężczyni.

Wśród mężczyzn zwyciężył Szwajcar Toni Livers przed biegaczami norweskimi Martinem Sundbym i Chrisem Jespersenem.

"Johaug narzuciła tak szybkie tempo, że pozostawiła za sobą wielu mężczyzn i pokonała dystans o aż 20 minut szybciej niż przed rokiem" - skomentowano w kanale telewizji NRK.

Reklama

Johaug w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zajęła 31. miejsce, a czterokrotny złoty medalista lutowych MŚ w Falun Petter Northug był dopiero 72. ze stratą 15 minut do Liversa i prawie pięciu minut do koleżanki z reprezentacji.

Rozgrywany od 1974 roku Skarverennet tradycyjnie kończy sezon narciarstwa biegowego w Norwegii. Ma charakter masowy. W tegorocznej 42. edycji wystartowało 12 200 osób, w tym ponad tysiąc w klasie zawodniczej. Od 2007 roku tylko raz Johaug przegrała w tych zawodach, które przed dwoma laty wygrała Bjoergen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy