Reklama

Reklama

Iivo Niskanen triumfował w Ruce

Reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen wygrał w fińskiej Ruce bieg narciarskiego Pucharu Świata na 15 km techniką klasyczną. Pozostałe miejsca w czołowej dziesiątce zajęli Rosjanie i Norwegowie. Najlepszy z Polaków - Dominik Bury - zajął 46. lokatę.

W pierwszej dystansowej konkurencji rozpoczętej w piątek edycji 2021/22 PŚ dominowali narciarze z Rosji i Norwegii, ale pogodził ich Niskanen, który już po raz czwarty wygrał bieg na tym dystansie w Ruce.

Mistrz olimpijski z Pjongczangu na 50 km uzyskał czas 33.08,6 i wyprzedził o 8,3 s Rosjanina Aleksieja Czerwotkina oraz o 14,1 s jego rodaka Aleksandra Bolszunowa, najlepszego biegacza dwóch poprzednich sezonów.

Bury stracił do triumfatora 2.11,1. Michał Skowron był wolniejszy od Niskanena o 4.04,4, co pozwoliło mu zająć 84. pozycję, a tuż za nim sklasyfikowano Mateusza Haratyka - strata 4.06,4. Do mety dobiegło 91 zawodników.

Reklama

W piątek w Ruce rozegrano sprint, który zakończył się zwycięstwem Rosjanina Aleksandra Terentiewa. W niedzielę biegaczy czeka rywalizacja na 15 km "łyżwą" na dochodzenie.

Interia Sport - Gramy Dalej prosto z gali rozdania Złotej Piłki - SPRAWDŹ!

Kto zdobędzie "Złotą Piłkę" - SPRAWDŹ!

pp/ giel/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama