Reklama

Reklama

Historyczne zwycięstwo Bjoergen w mistrzostwach kraju

Marit Bjoergen zdobyła swój 16. złoty medal mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich, czym wyrównała osiągnięcia Oddvara Bra i Bente Skari. W sobotę była najlepsza w biegu łączonym na 15 kilometrów. Gratulacje złożył jej obecny na trybunach król Harald V.

Zwycięstwo Bjoergen w Vang nie było tak pewne, jak się spodziewano. Na finiszu musiała stoczyć zażartą walkę z Therese Johaug, która pokonała zaledwie o 0,2 s, oraz z Heidi Weng.

Reklama

- Nie spodziewałam się, że Therese będzie aż tak silna. Bardzo mnie zaskoczyła i do końca nie byłam pewna, która z nas bedzie pierwsza - powiedziała Bjoergen.

Według dziennika "Dagbladet" wprawdzie to Bjoergen odniosła historyczne zwycięstwo, to jednak bohaterką tego biegu była także Johaug, która "oddała bardzo groźny strzał ostrzegawczy przed mistrzostwami świata".

Bente Skari dominowała w kobiecych biegach narciarskich w latach 1996-2003. Czterokrotnie wywalczyła Puchar Świata, zdobyła pięć złotych medali mistrzostw  świata i jeden olimpijski. Oddvar Bra był najlepszym norweskim biegaczem w latach 70. i 80. Dwa razy triumfowała PŚ i dwukrotnie był mistrzem świata. Podobnie jak Skari zdobył 16 złotych medali mistrzostw Norwegii.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: Therese Johaug | Marit Bjoergen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje