Reklama

Reklama

Fińscy biegacze narciarscy skazani na kary więzienia

Byli czołowi fińscy biegacze narciarscy: Jari Isometsae, Janne Immonen i Harii Kirvesniemi zostali skazani przez sąd w Helsinkach na pół roku więzienia za składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy procesu z 2011 r. i afery dopingowej w tej dyscyplinie.

Wszyscy trzej narciarze byli zamieszani w aferę dopingową w 2001 roku, która spowodowała, że Finlandii odebrano złoty medal zdobyty podczas mistrzostw świata w Lahti w sztafecie.

Inny z uczestników tego biegu Mika Myllylae, mistrz olimpijski z Nagano na 30 km, który zmarł w lipcu 2011 roku, przyznał się kilka lat temu do stosowania dopingu. W latach 1997 i 1999 zdobył tytuł Fińskiego Sportowca Roku.

Isometsae i Kirvesniemi utrzymują do dziś, że nie stosowali EPO, a stosowali "jedynie" Expander powodujący m.in. zwiększenie pojemności zasobu krwi i poprawę pracy serca w czasie wysiłku.

Natomiast Immonen w czerwcu, podczas kolejnego przesłuchania w sądzie, wyznał, że korzystał z niedozwolonego dopingu krwi w latach 1999-2001.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL