Reklama

Reklama

Dziesięć Norweżek wystartuje w Kuusamo

W zawodach inaugurujących Puchar Świata w biegach narciarskich w najbliższy weekend w fińskim Kuusamo Norwegię będzie reprezentować dziesięć zawodniczek. Motywacją dla nich jest walka o paszporty olimpijskie.

Jak zapowiedziało kierownictwo norweskiej reprezentacji, już od pierwszego startu w PŚ kadrowiczki będą zmuszone walczyć o miejsca w drużynie na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi (7-23 lutego).

- Jak na razie tylko dwie zawodniczki są pewne wyjazdu na olimpiadę: Marit Bjoergen i Therese Johaug. W drużynie olimpijskiej w biegach narciarskich jest 20 miejsc, w tym tylko osiem dla kobiet. Mamy nadmiar dobrych zawodniczek, więc wszystkie - poza Marit i Therese - będą musiały wykazać się dobrymi rezultatami w kolejnych zawodach PŚ - powiedział kierownik reprezentacji Vidar Loefhus.

- O tym jak silna jest konkurencja w walce o sześć miejsc olimpijskich świadczy fakt, że w Oslo pozostanie Marthe Kristoffersen, mimo że jest w dobrej dyspozycji. Kiedy będziemy ogłaszać skład na Soczi, spodziewam się wielu łez - dodał.

W Kuusamo wystartują Marit Bjoergen, Therese Johaug, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Celine Brun Li, Ingvild Flugstad Oestberg, Maiken Caspersen Falla, Vibeke Skofterud, Heidi Weng, Kristin Stoermer Steira i Kari Vikhagen Gjeitnes.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama