Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla kibiców: Tour de Ski został uratowany

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zawody Pucharu Świata w biegach Tour de Ski odbędą się zgodnie z planem w dniach 3-11 stycznia. Ostatni etap zakończy się tradycyjnym podbiegiem pod Alpe Cermis.

Kilka dni temu Norweg Vegard Ulvang zapowiadał zmiany w programie imprezy z powodu wysokich temperatur i braku śniegu. Piąty etap miał zostać skrócony z 15 do 10 kilometrów dla kobiet i z 35 do 15 dla mężczyzn. Ostatni akord - 9 kilometrów na dochodzenie pod górę stoku narciarskiego Alpe Cermis - miał być zamieniony na bieg na terenie płaskim.

"Mamy bardzo dobrą wiadomość świąteczną dla kibiców. Tour został uratowany i odbędzie się w takiej formie, jak planowaliśmy. Prognozy pogody mówią o niskich temperaturach, a nawet opadach śniegu. Możliwości produkcji sztucznego są jednak w Val di Fiemme tak dobre, że rywalizacja pod Alpe Cermis odbędzie się z całą pewnością, chociaż jeszcze przed tygodniem mieliśmy bardzo poważne obawy" - powiedział norweskiej gazecie "Aftenposten" Ulvang.

Reklama

Wraz ze Szwajcarem Juergiem Capolem stworzył Tour de Ski. Także włączenie podbiegu na Alpe Cermis do programu tych zawodów jest pomysłem Ulvanga. On sam czterokrotnie pokonał go na nartach.

Program Pucharu Świata w biegach narciarskich - Tour de Ski:

  3-4 stycznia - Oberstdorf (Niemcy)

    6 stycznia - Val Muestair (Szwajcaria)

    7 stycznia - Dobbiaco (Włochy)

    8 stycznia - Cortina (Włochy)

10-11 stycznia - Val di Fiemme (Włochy)


Reklama

Reklama

Reklama