Reklama

Reklama

Bjoern Daehlie sponsorem reprezentacji Norwegii

Reprezentacja Norwegii w biegach narciarskich ma nowe stroje. Ich producentem, a jednocześnie sponsorem jest firma ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego i dziewięciokrotnego świata w tej konkurencji Bjoerna Daehliego. Jego konkurentką w przetargu była Therese Johaug.

Zdobywczyni Pucharu Świata, która również projektuje ubrania, nie była w stanie sprostać finansowym warunkom Daehliego. Jak wyjaśnił, nie może podać sumy sponsoringu lecz podkreślił, że jest to jeden z największych kontraktów w historii norweskiego sportu.

Według mediów jego czteroletni kontrakt z federacją narciarską wynosi 10-20 milionów koron rocznie. Głównym sponsorem reprezentacji jest koncern przemysłowy Aker z 20 milionami koron rocznie, wspomagany 10 milionami przez totalizator sportowy.

Reklama

"Starałem się o kontrakt od 1999 roku, ale dopiero teraz mi się to udało i jest to dla mnie wielki zaszczyt, ponieważ w pewnym sensie wracam do źródeł. Kolejne stroje i elementy ubiorów będą opracowywane we współpracy z zawodnikami, bo to oni wiedzą w czym im się najlepiej startuje, a ja z kolei posiadam doświadczenie" - powiedział Daehlie, który po zakończeniu kariery w 2001 roku zajął się biznesem.

W dorobku ma 12 medali olimpijskich (osiem złotych i cztery srebrne) oraz 17 mistrzostw świata (dziewięć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe). Sześć razy sięgał po Puchar Świata, wygrał indywidualnie 46 zawodów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje