Reklama

Reklama

Bjoergen pracuje nad lepszym wizerunkiem w mediach zagranicznych

Norweskie biegaczki narciarskie przeszły przed rozpoczęciem sezonu intensywny kurs języka angielskiego i kontaktu z mediami zagranicznymi. Celem jest wyeliminowanie nieporozumień i uzyskanie korzystniejszego wizerunku.

"Znam angielski, lecz nie aż tak dobrze, aby sobie radzić z zagranicznymi dziennikarzami, odpowiadać wyczerpująco na każde ich pytanie i wyjaśniać niuanse. Do tego potrzebny jest znacznie większy zasób słów. To, co mówimy po zawodach przedstawicielom prasy norweskiej jest wyczerpujące, bo w języku ojczystym, natomiast po angielsku brzmi zbyt prosto, czasami może niegrzecznie i powstają nieporozumienia" - wyjaśniła zwyciężczyni ostatniej edycji Pucharu Świata Marit Bjoergen.

Reklama

Zawodniczki przeszły również kurs kontaktów z mediami, zwłaszcza zagranicznymi, a w roli "męczącego reportera" występował ich trener Egil Kristiansen, zadając niewygodne i uciążliwe pytania. Rozmowy z dziennikarzami i zachowanie biegaczek były filmowane, a następnie wspólnie analizowane.

"Sezon trwa kilka miesięcy i w kilku krajach biegi narciarskie są jednym z głównych tematów mediów sportowych. Dlatego stwierdziłyśmy, że musimy nauczyć się, jak postępować w kontaktach z dziennikarzami" - powiedziała Therese Johaug.

Bjoergen podkreśliła, że na co dzień jest spokojna i udziela wielu długich wywiadów bez specjalnego zdenerwowania, lecz najtrudniejsze pytania padają zaraz po biegu.

"Wtedy jest się zmęczonym fizycznie i psychicznie, a dziennikarze są wypoczęci i mają dużo trudnych pytań. Panują silne emocje i zwłaszcza w przypadku przegranej lub kontrowersyjnej sytuacji często mogą paść niepotrzebne słowa" - dodała.

Premiera PŚ w biegach narciarskich odbędzie się w dniach 24-25 listopada w szwedzkim Gaellivare.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama