Reklama

Reklama

Bjoergen nie wyklucza startu w igrzyskach w 2018 roku

Liderka Pucharu Świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen zapowiedziała, że zamierza jeszcze startować przez wiele lat i nie wyklucza startu nawet w zimowych igrzyskach olimpijskich w 2018 roku w Pyeongchang w Korei Południowej.

- Na pewno wystartuję w mistrzostwach świata w Falun w 2015 roku. W dwa tygodnie po ich zakończeniu będę obchodzić 35. urodziny, lecz cóż to będzie za wiek... Będę startować dalej - powiedziała Bjoergen, która 21 marca skończy jak podkreśliła "dopiero" 32 lata.

Jej trener Egil Kristiansen stwierdził w rozmowie z dziennikiem "Verdens Gang", że oceniając poziom wytrenowania Bjoergen widzi jeszcze kilka lat jej startów po Falun. - Nie sądzę, aby po MŚ w Szwecji Marit zakończyła karierę. Będzie w stanie startować i rywalizować na światowym poziomie nawet do 40. roku życia, jeżeli tylko będzie na to miała ochotę.

Reklama

Przykładem dla Bjoergen jest sześciokrotny złoty medalista olimpijski i 18-krotny mistrz świata, 38-letni norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen, który zamierza wystartować na swoich piątych zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Będzie wtedy miał 40 lat.

- Nawet w tym wieku Marit będzie na wysokim poziomie fizycznie, więc jedynym problemem będzie motywacja, która na razie jest wielka i nic nie zapowiada jej zmniejszenia się. Ona po prostu uwielbia narty, treningi i zawody. Chęć do walki i kolejnych wyzwań znajduje się w głowie. W Pyeongchang będzie miała dopiero 37 lat i trzy tygodnie do 38. urodzin.

Norweżka zdobyła dotąd siedem medali olimpijskich, trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy, które wywalczyła w Salt Lake City w 2002 roku, Turynie 2006 i Vancouver 2010 roku. Igrzyska w Soczi w 2014 roku będą jej czwartymi.

W dorobku posiada również 14 medali mistrzostw świata, w tym osiem złotych, trzy srebrne i trzy brązowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL