Reklama

Reklama

Biegi narciarskie. Therese Johaug wyciąga rękę do Pettera Northuga

Wpadka na autostradzie zmusiła Pettera Northuga do publicznego przyznania się, że walczy z uzależnieniem od narkotyków. Były biegacz narciarski wyznał, że boi się tego, co przyniesie przyszłość. Mistrz narciarstwa biegowego znalazł jednak wsparcie w osobie Theresy Johaug, która powiedziała, że trzyma kciuki za swojego kolegę.

Pełna prawda wyszła na jaw, gdy Petter Northug został zatrzymany przez policję na norweskiej autostradzie za znaczne przekroczenie prędkości. Były mistrz narciarstwa biegowego przyznał, że ma problemy z alkoholem i narkotykami.

Dodatkowo policja znalazła kokainę w domu Norwega. Ten nie zamierzał jednak chować głowy w piasek i publicznie przyznał się do winy.

"Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość. Wiem, że teraz czeka mnie sprawa karna. Wezmę odpowiedzialność za to, co zrobiłem" - oświadczył Northug na Instagramie.

Reklama

Szokująca informacja w mig obiegła świat sportu. Odniosła się do niej między innymi Therese Johaug, która stwierdziła, że rozumie swojego reprezentacyjnego kolegę.

"Zaczyna się dla niego podróż dłuższa i trudniejsza od tej, która doprowadziła go do tytułów. Trzymam za niego kciuki. Położył karty na stół. Nie może nadal tak postępować, bo jego zachowanie zagraża życiu innych" - powiedziała biegaczka narciarska dla portalu Vg.no.

Sportsmenka dodała, że wie, jak czasami trudno jest funkcjonować, gdy wszyscy patrzą na ręce i jest się wiecznie w centrum uwagi. Rozumie też, jak trudno jest przestawić się na inne życie po decyzji o zakończeniu kariery.

"Sportowcy są przyzwyczajeni, że podczas kariery poświęca się im dużo uwagi i są w centrum zainteresowania. Kiedy odkłada się narty, nagle nikogo już nie obchodzi, co robisz" - oznajmiła 32-latka.

Petter Northug zakończył swoją sportową karierę w listopadzie 2018 roku. W swoim dorobku ma między innymi dwa tytuły mistrza olimpijskiego, 13 złotych medali mistrzostw świata zdobytych indywidualnie i w drużynie oraz dwie Kryształowe Kule.

AB 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje