Reklama

Reklama

Biegi narciarskie. Therese Johaug i Frida Karlsson zmierzą się na bieżni?

Biegaczki narciarskie już wkrótce mogą wystąpić w pojedynku pomiędzy sobą. Nie będzie to jednak rywalizacja na nartach, lecz na bieżni. Therese Johaug i Frida Karlsson uwielbiają bieganie bez nart, notując w tym sporcie bardzo dobre rezultaty.

Wynik Therese Johaug w biegu na 10 000 metrów był niedawno przedmiotem gorącej dyskusji w świecie sportu. Norweżka była wcześniej zamieszana w aferę dopingową, po tym, jak w jej organizmie wykryto niedozwoloną substancję zawierającą steryd odnotowany na liście przez Światową Agencję Antydopingową.

Reklama

Do tej poty najlepszym wynikiem Johaug na bieżni na tym dystansie jest czas 31:40.69. Co więcej, utytułowana biegaczka narciarska nie biegła w kolcach lekkoatletycznych, ale w zwykłych butach do biegania.

Teraz lekkoatletyczny apetyt może zostać podsycony. Mówi się bowiem o pojedynku Johaug z Fridą Karlsson. Zdaniem Szwedki, tego typu wyzwanie jest niemałe zainteresowanie.

Na początku czerwca Karlsson dwukrotnie pobiła rekord w biegu testowym pod Hallstaberget w Solleftea. Dystans 1800 metrów z 210 metrami przewyższenia pokonała w czasie 8 minut i 36 sekund.

Dowiedz się więcej na temat: biegi narciarskie | Therese Johaug | Frida Karlsson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje