Reklama

Reklama

Biegi narciarskie. Mordercza wspinaczka pod Alpe Cermis bez udziału kibiców

Decyzją organizatorów kolejna edycja legendarnego cyklu Tour de Ski odbędzie się na nowych zasadach. Chodzi przede wszystkim o trzy ostatnie etapy w Val di Fiemme. "Łatwiej było się poddać" - powiedział rezydent komitetu organizacyjnego Bruno Felicetti.

Kolejny sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już teraz wiadomo jednak, że nie wszystko będzie wyglądać tak, jak do tej pory. Winnym jest oczywiście koronawirus, zaś na pierwszym miejscu bezpieczeństwo sportowców, kibiców oraz całego personelu.

Reklama

Zmiany dotkną też legendarny cykl Tour de Ski, który planowo ma rozpocząć się 1 stycznia. Chodzi o trzy ostatnie etapy w Val di Fiemme. Te w przyszłym roku mają odbyć się bez udziału publiczności. To oznacza, że narciarze będą zdani na siebie samych podczas morderczego podbiegu pod Alpe Cermis. Doping kibiców będzie zakazany z uwagi na bezpieczeństwo.

"Łatwiej było się poddać, ale chcemy pokazać wszystkim, że życie toczy się dalej, że świat wciąż istnieje poprzez obrazy, które będą nadawane wszędzie i widoczne dla blisko 200 milionów fanów" - powiedział prezydent komitetu organizacyjnego Bruno Felicetti, którego słowa cytuje portal ski-nordique.

Zdaniem organizatorów, przeprowadzone zostały rozmowy między innymi z rządem, aby obrany kierunek był możliwie jak najbardziej bezpieczny dla całych drużyn.  

Finisz zmagań, którego dotyczy decyzja, to etapy od 8 do 10 stycznia przyszłego roku.

AB

Dowiedz się więcej na temat: Tour de Ski | alpe cermis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje