Reklama

Reklama

Biegi narciarskie. Lukas Bauer nie poprowadzi już polskiej kadry biegaczy?

Reprezentację Polski w biegach narciarskich wkrótce mogą czekać solidne zmiany. Według nieostatecznych informacji Lukas Bauer od nowego sezonu nie poprowadzi już kadry mężczyzn. Szkoleniowiec sam miał podjąć taką decyzję.

Czeski szkoleniowiec z reprezentacją Polski w biegach narciarskich związał się w 2019 roku. Jego kontrakt obowiązuje do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że Lukas Bauer kolejnego sezonu nie podejmie się już pracy z polską kadrą. Jak dowiedział się serwis "Sportsinwinter", szkoleniowiec podjął decyzję o rozstaniu się z funkcją trenera.

"Chcę zbudować silny, polski zespół na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022 roku" - motywował przed dwoma laty swoją współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim.

Reklama

Informacja o tym, że Czech po tej zimie nie będzie kontynuował swojej pracy pod biało-czerwoną flagą nie jest jeszcze potwierdzona przez PZN.

Miniona zima nie była tak kolorowa dla polskiej kadry. W sezonie 2019/2020 punktowało trzech podopiecznych Bauera. W tym sezonie już tylko jedne. Były jednak również te dobre chwile, jak chociażby występ "Biało-Czerwonych" w finale sprintu drużynowego podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Tam z dobrej strony pokazali się Maciej Staręga i Dominik Bury.

A


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL