Reklama

Reklama

Biegi narciarskie. Kikkan Randall zmaga się z nowotworem

Amerykanka Kikkan Randall podzieliła się z fanami bardzo smutną wiadomością. Gwiazda biegów narciarskich ogłosiła w środę, że boryka się z nowotworem.

Wpisem na swoim facebookowym profilu, Kikkan Randall podzieliła się z kibicami szokującą informacją. U biegaczki narciarskiej zdiagnozowano raka piersi.

Reklama

Jak przyznaje sportsmenka, pomimo choroby optymistycznie patrzy w przyszłość, gdyż choroba została wykryta we wczesnym jej stadium.

- Niedawno zdiagnozowano u mnie raka piersi. Chociaż złapaliśmy go wcześnie i prognozy są dobre, moje życie zmieni się całkiem sporo w nadchodzących miesiącach - napisała Randall.

Biegaczka natychmiast podjęła leczenie i rozpoczęła już pierwszą rundę chemioterapii, a o jego postępach zamierza informować kibiców.

- To straszne, gdy dowiesz się, że masz raka. Każdego dnia zastanawiam się, jak mogło się to stać. Postanowiłam jednak, że pozostanę aktywna, zdeterminowana i pozytywna przez całe moje leczenie. Zamierzam wnieść w leczenie tyle wytrwałości i siły, jak przez całą moją karierę - oświadczyła na Facebooku.

Wsparcia swojej rywalce sprzed lat udzieliła Justyna Kowalczyk, która napisała: "Bądź silna!".

Aleksandra Bazułka

 
Dowiedz się więcej na temat: biegi narciarskie | Kikkan Randall

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje