Biegi narciarskie. Izabela Marcisz 11. w sprincie klasykiem na mistrzostwach świata juniorów

Reprezentantka Polski w biegach narciarskich Izabela Marcisz zajęła 11. miejsce podczas czwartkowego biegu techniką klasyczną. Mistrzynią świata juniorów została Niemka Lisa Lohmanna.

Izabela Marcisz w pierwszej konkurencji mistrzostw świata w kategorii U-23 wywalczyła 11. pozycję. Polka rywalizowała w sprincie techniką klasyczną, dostając się do półfinału.

Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane w środę, jednak zostały przełożone na następny dzień ze względu na silny mróz.

Marcisz do półfinału awansowała jako szczęśliwa przegrana i była jedyną Polką, która przebrnęła przez eliminacje.

Złoty krążek czwartkowego biegu wywalczyła Lisa Lohmanna. Na niższych stopniach podium kolejno uplasowały się Hristina Matsokina oraz Louise Lindstroem.

Początkowo złoty medal przypadł dla Rosjanki Anastazji Falieiewy. Ta została jednak uznana za winną upadku Czeszko Terezy Beranovej, która szansę na zwycięstwo straciła tuż przed metą.