Reklama

Reklama

Bieg Piastów: Natalia Grzebisz najszybsza w słonecznej scenerii

Uczestniczka zimowej Uniwersjady Trydent 2013 Natalia Grzebisz z Siedlec najszybciej w gronie kobiet pokonała trasę 10 km 38. Narciarskiego Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W słonecznej scenerii rywalizowało 650 osób z 17 krajów.

Wśród mężczyzn zwyciężył Niemiec Benjamin Seifert. Najlepszym z Polaków - na szóstej pozycji - był Mariusz Dziadkowiec z Miłkowa, syn Stanisława i Doroty, w przeszłości kilkukrotnych zwycięzców tej imprezy, zaliczanej do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich - Worldloppet.

- Biegło mi się znakomicie, a to głównie zasługa taty, który świetnie przygotował mi narty - powiedział uradowany Mariusz.

W zawodach wzięli udział m.in. uczestnicy XI Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Karkonosze 2014. Karol Dombrowski, który przyjechał z Litwy, zdobył złoty medal w biathlonie, a w Biegu Piastów uplasował się na piątej pozycji.

Reklama

Jak podkreślali narciarze, w tych mocno wiosennych warunkach trasa była świetnie przygotowana, zaś atmosfera znakomita. Nikt nie narzekał, że dystans został skrócony z 50 do 10 km, bo śnieg topniał na ich oczach.

Australijczycy wymalowali na policzkach flagi swojego kraju. Rosjanie odbierali gratulacje za udane igrzyska. Kanadyjczycy dziękowali, że w ogóle można jeszcze biegać na nartach, a Niemcy... przyjechali powalczyć o miejsca na podium, co prawie w pełni się im udało. Trzeci był Toni Eschert, a rozdzielił ich Czech Dusan Kozisek.

- Jestem wielce uradowany i usatysfakcjonowany. Mimo ekstremalnie nieprzyjaznych narciarzom warunków pogodowych, wszystko udało się zrealizować bez problemów. O powodzeniu imprezy zadecydowały głównie znakomicie przygotowane trasy, w czym szczególna zasługa młodzieży, która pracowała na nich jeszcze w nocy. Mam dla niej ogromny szacunek - powiedział prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski.

W sobotę pogoda na Polanie Jakuszyckiej była prawdziwie wiosenna. - Piękne słońce i bezchmurne niebo to dodatkowe, pozytywne i malownicze akcenty imprezy. Termometry wskazywały 12 stopni. Oby tylko ciepło nie pokrzyżowało nam jutrzejszych planów - dodał.

W niedzielę ma się odbyć drugi bieg, także zaliczany do Worldloppet, prawdopodobnie na dystansie 8 km.

Wyniki 38. Biegu Piastów - 10 km techniką klasyczną:

  mężczyźni

1. Benjamin Seifert (Niemcy)    24.27

2. Dusan Kozisek (Czechy)       24.52

3. Toni Eschert (Niemcy)        25.37

4. Markus Keplinger (Austria)   25.52

5. Karol Dombrowski (Litwa)     26.25

6. Mariusz Dziadkowiec (Miłków) 26.25

  kobiety

1. Natalia Grzebisz (Siedlce)           30.10

2. Klara Moravcova (Czechy)             30.55

3. Jana Jetmarova (Czechy)              31.33

4. Michaela Balatkowa (Czechy)          32.28

5. Aleksandra Fundanicz (Ustrzyki Dolne) 32.36

6. Silke Escher (Niemcy)                34.15

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje