Reklama

Reklama

"Bieg na Igrzyska" tym razem w Siwej Dolinie

Na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się czwarte zawody w ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". Tym razem rywalizowano w biegach interwałowych techniką klasyczną.

W kategorii juniora B ponowne zwycięstwo odniósł zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk Dawid Bril, natomiast najlepszą juniorką B była Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski. Jedna z jej największych rywalek, wiceliderka klasyfikacji generalnej - Sylwia Molitor - zajęła czwarte miejsce w zawodach. - Jestem zadowolona z dzisiejszego biegu. Nie lubię tras na których jest płasko, a tu są tylko dwa nie najtrudniejsze podbiegi, więc moje czwarte miejsce to dobry wynik - oceniła biegaczka z Marklowic.

Reklama

W grupie juniorów C zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Dominik Bury (MKS Istebna), natomiast drugie miejsce zajął Daniel Chmielowski. - Pobiegłem dzisiaj bardzo dobrze. Lubię trasy w Tomaszowie. Spodziewałem się jednak, że to Dominik Bury wygra te zawody - przyznał biegacz MKS-u Halicz Ustrzyki Dolne. Triumfatorką wśród dziewcząt również była biegaczka, która zgromadziła na swoim koncie najwięcej punktów w tym sezonie Dorota Kaczmarzyk (NKS Trójwieś Beskidzka).

Wśród juniorów D najlepszy okazał się zawodnik z NKS-u Trójwieś Beskidzka - Mikołaj Michałek, natomiast na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła Martyna Wawrzusiszyn. - Uważam, że poszło mi bardzo dobrze. Jeszcze nigdy nie miałam tak udanego występu w biegu stylem klasycznym i dlatego jestem bardzo z siebie zadowolona - oceniła zawodniczka MULKS Tomaszów Lubelski.

Bez niespodzianek w kategoriach juniorów E i juniorek E. Dotychczas niepokonani - Jan Żółkiewski

i Izabela Marcisz - ponownie stanęli na najwyższym stopniu podium.

W zawodach wystąpili również juniorzy A i juniorki A. Swoje dystanse najszybciej pokonali: Patryk Chudoba (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane) oraz Sabina Śpiewak (KS Jedność Nowy Sącz/SMS Szczyrk). W kategorii klubów swoją pozycję lidera umacnia MULKS Tomaszów Lubelski.

Juniorzy A (1992-1993) 10 km

1. Patryk Chudoba LKS Poroniec/SMS Zakopane - 37.31,1

2. Damian Duk UKS Rawa Siedlce - 39.42,3

3. Tomasz Ponicki LKS Poroniec - 40.21,0

4. Bartosz Nowak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane - 41.18,4

5. Krzysztof Wójcicki ULKS Olimp Wzdół Rządowy - 41.34,2

6. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre - 41.35,7

Sklasyfikowano 14 zawodników

Juniorki A (1992-1993) 5 km

1. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Szczyrk - 22.09,2

2. Paula Socha MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 22.47,9

3. Dominika Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk - 22.53,7

4. Anna Pradziad AZS AWF Zakopane - 22.15,1

5. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski - 23.35,4

6. Klaudia Gąsienica UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 23.57,5

Sklasyfikowano 11 zawodniczek

Juniorzy B (1994-1995) 5 km

1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk - 18.34,5

2. Andrzej Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 19.03,1

3. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane - 19.23,1

4. Tomasz Garbień KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 19.31,9

5. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 19.50,0

6. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka - 19.50,5

Sklasyfikowano 38 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów B po 4 biegach:

1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk - 360 pkt

2. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane - 320 pkt

2. Andrzej Pradziad LKS Poroniec/SMS Zakopane - 320 pkt

4. Tomasz Garbień KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz - 160 pkt

5. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane - 155 pkt

6. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane - 128 pkt

Juniorki B (1994-1995) 5 km

1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski - 22.38,3

2. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski - 22.40,5

3. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk - 22.49,4

4. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 23.00,7

5. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 23.32,5

6. Ewelina Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - 23.40,3

Sklasyfikowano 24 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorek B po 4 biegach:

1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski - 350 pkt

2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - 275 pkt

3. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski - 199 pkt

4. Anna Kalina MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice/SMS Szczyrk - 160 pkt

5. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk - 156 pkt

6. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - 154 pkt

Juniorzy C (1996-1997) 3 km

1. Dominik Bury MKS Istebna - 11.30,4

2. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 11.33,4

3. Rafał Szymbara MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 11.33,9

4. Kamil Smoła UKS Hańczowa - 11.41,5

5. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce - 11.43,3

6. Filip Kroemer UMKS Marklowice - 11.44,9

Sklasyfikowano 45 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów C po 4 biegach:

1. Dominik Bury MKS Istebna - 340 pkt

2. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski - 210 pkt

3. Kamil Smoła UKS Hańczowa - 208 pkt

4. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 206 pkt

4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice - 206 pkt

6. Filip Kroemer UMKS Marklowice - 200 pkt

Juniorki C (1996-1997) 3 km

1. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 13.15,6

2. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski - 13.44,3

3. Agata Warło UMKS Marklowice - 13.56,7

4. Natalia Zając MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 14.02,2

5. Weronika Legierska MKS Istebna - 14.09,1

6. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 14.13,9

Sklasyfikowano 33 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorek C po 4 biegach:

1. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka - 380 pkt

2. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski - 276 pkt

3. Agata Warło UMKS Marklowice - 244 pkt

4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce - 200 pkt

5. Weronika Legierska MKS Istebna - 175 pkt

6. Ewelina Białoń AZS AWF Zakopane/SMS Zakopane - 136 pkt

Juniorzy D (1998-1999) 3 km

1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka - 12.30,2

2. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 12.35,1

3. Andrzej Skupień LKS Poroniec/SMS Zakopane - 12.41,5

4. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka - 12.50,0

5. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 13.10,4

6. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 13.17,8

Sklasyfikowano 39 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów D po 4 biegach:

1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka - 340 pkt

2. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski - 192 pkt

3. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski - 180 pkt

4. Arkadiusz Koszyk UKS Hańczowa - 174 pkt

4. Andrzej Skupień LKS Poroniec/SMS Zakopane - 174 pkt

6. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - 164 pkt

Juniorki D (1998-1999) 2 km

1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski - 8.45,1

2. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 9.04,2

2. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 9.04,2

4. Alicja Grzybowska UMKS Marklowice - 9.10,0

5. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa - 9.15,8

6. Katarzyna Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 9.16,5

Sklasyfikowano 52 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorek D po 4 biegach:

1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski - 340 pkt

2. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 290 pkt

3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra - 165 pkt

4. Katarzyna Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - 162 pkt

5. Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko - 154 pkt

6. Paula Pasterczyk MUKS Podkarpacie Jedlicze - 152 pkt

Juniorzy E (2000 i młodsi) 2 km

1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski - 8.37,6

2. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz - 9.07,9

3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski - 9.09,9

4. Kacper Fundanicz UKS Lotnik Ustianowa - 9.31,1

5. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - 9.32,5

6. Dawid Zawada MKS Istebna - 9.36,0

Sklasyfikowano 30 zawodników

Klasyfikacja generalna juniorów E po 4 biegach:

1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski - 400 pkt

2. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz - 270 pkt

3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski - 260 pkt

4. Dawid Zawada MKS Istebna - 220 pkt

5. Grzegorz Zawada MKS Istebna - 166 pkt

6. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - 146 pkt

Juniorki E (2000 i młodsze) 2 km

1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 8.32,8

2. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 9.22,3

3. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa - 9.34,2

4. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - 9.47,1

5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 9.58,4

6. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze - 10.10,2

Sklasyfikowano 22 zawodniczki

Klasyfikacja generalna juniorek E po 4 biegach:

1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 400 pkt

2. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa - 260 pkt

3. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - 215 pkt

4. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze - 176 pkt

5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 172 pkt

6. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 160 pkt

Klasyfikacja generalna drużyn po 4 biegach:

1. MULKS Tomaszów Lubelski - 3864 pkt

2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 2281 pkt

3. MKS Istebna - 1801 pkt

4. NKS Trójwieś Beskidzka - 1679 pkt

5. UMKS Marklowice - 1529 pkt

6. UKS Rawa Siedlce - 1083 pkt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje