Reklama

Reklama

"Bieg na igrzyska" - inauguracja 4 stycznia na Polanie Jakuszyckiej

Ponad 800 polskich młodych sportowców z prawie 50 klubów uczestniczyło w 2012 r. w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". W 2013 r. rywalizacja rozpocznie się 4- 5 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Ponad 800 polskich młodych sportowców z prawie 50 klubów uczestniczyło w 2012 r. w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska".  W 2013 r. rywalizacja rozpocznie się 4- 5 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Krakowie rzecznik prasowy programu Tomasz Furtak, w czwartej edycji programu zawodnicy wystartują w 10 biegach. Oprócz Szklarskiej Poręby, będą rywalizować w Ustrzykach Dolnych (19-20 stycznia), Tomaszowie Lubelskim (26-27 stycznia), Dusznikach Zdrój (2-3 lutego) i na Kubalonce (2-3 marca).

- Mam nadzieję, że ten program przyniesie efekty podobne do prowadzonego o wiele dłużej programu "Szukamy następców mistrza - Lotos Cup" w skokach narciarskich. Z niego wywodzą się m.in. Kamil Stoch, Maciej Kot czy Dawid Kubacki oraz cała masa innych zawodników, którzy obecnie startują na arenie międzynarodowej - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Grzegorz Mikuła.

Reklama

Jak przypomniał Furtak, w minionym sezonie, podczas pierwszych zawodów, młodsze koleżanki i kolegów obserwowała Justyna Kowalczyk. W tym sezonie jednak nie będzie to możliwe ze względu na występy w Tour de Ski.

"Bieg na Igrzyska" jest programem sportowo-społecznym adresowanym do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego. Poprzez zakrojoną na szeroką skalę promocję biegów narciarskich ma pomóc w szukaniu największych talentów w tej dyscyplinie sportu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy