Reklama

Reklama

Bauer kończy projekt dot. biegów długodystansowych, skupi się na reprezentacji Polski

Trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich Lukas Bauer ogłosił zakończenie projektu dot. biegów długodystansowych. W sezonie olimpijskim 43-letni czeski trener chce skupić się na pracy z kadrą polskich biegaczy narciarskich.

Bauer prowadzi reprezentację Polski od dwóch lat, zaś od siedmiu miał swój zespół (eD system Bauer Team) startujący np. w cyklu Ski Classics.

"Doszedłem do wniosku, że taka kombinacja nie jest dobrym rozwiązaniem. Początkowo wierzyłem, że będę w stanie połączyć obydwa wyzwania, ale teraz zdecydowałem się zakończyć projekt związany z teamem. Przyszłość pokaże, czy to ostateczne zakończenie czy tylko przerwa" - stwierdził Bauer, cytowany w czeskich mediach.

Znakomity przed laty zawodnik nie ukrywał, że rezygnację rozważał już w poprzednim roku. Przez jego zespół przewinęło się wielu zagranicznych narciarzy (w tym Jan Antolec i Paweł Klisz), nie brakowało też biegaczy z Czech. “Pozostawiliśmy znaczący ślad w historii maratonów narciarskich" - dodał.

Reklama

Bauer to legenda czeskich biegów, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. Odniósł 18 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co przełożyło się m.in. na Kryształową Kulę w sezonie 2007/08 i dwa triumfy w prestiżowym cyklu Tour de Ski.

giel/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje