Reklama

Reklama

Anne Kylloenen: Jestem gotowa do walki

Norweski kierownik reprezentacji Finlandii Magnar Dalen ocenił, że dawno nie widział swoich biegaczek w tak dobrej dyspozycji. Podkreślił, że w Kuusamo podczas zawodów Pucharu Świata (29 listopada-1 grudnia) oczekuje od nich formy zbliżonej do olimpijskiej.

Fińskie biegaczki rywalizowały w ubiegły weekend w Pucharze Finlandii, który zdominowała Anne Kylloenen. W sobotę wygrała sprint techniką dowolną na dystansie 1,7 km przez Kerttu Niskanen i Rikką Sarasoja-Lilją, a w niedzielę bieg na 5 km techniką klasyczną przed Aino-Kajsą Saarinen i Niskanen.

"Zawody na własnym terenie zobowiązują do walki, do której jestem przygotowana i liczę na miejsce w finale sprintu. W Finlandii jest obecnie bardzo zimno i obawiam się silnych mrozów w Kuusamo, które mogą nieco pokrzyżować moje plany" - powiedziała Kylloenen na antenie telewizji YLE.

Według fińskich mediów, jej wygrana w sprincie była "zdecydowanym pokazem siły".

"Kylloenen jest obecnie najsilniejszą 'kartą' Finlandii i medalową nadzieją zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi" - ocenił Dalen. Podkreślił, że jest bardzo zadowolony z tego, co widział w Rovaniemi. "Przygotowania do sezonu udały się i lepiej na jego początku być nie może, lecz w Kuusamo oczekuję jeszcze lepszej formy i kilku miejsc w pierwszej dziesiątce" - przyznał.

Kobieca reprezentacja Finlandii wystartuje w Kuusamo w składzie: Aino-Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen, Laura Mononen (Ahervo), Mona-Liisa Malvalehto, Kerttu Niskanen, Krista Laehteenmaeki i Anne Kylloenen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL