Reklama

Reklama

Ambitne cele Marit Bjoergen na kolejny sezon

Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen przedstawiła trzy cele na kolejny sezon: wygranie Tour de Ski (1-10 stycznia) i Tour Canada (1-12 marca) oraz piąte zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

"Pomimo że będzie to sezon bez wielkich mistrzostw to nie będzie wcale nudny. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza ośmioetapowy Tour Canada" - powiedziała Norweżka podczas konferencji prasowej w Oslo w czwartek.

Obecny na niej był również jej trener Egil Kristiansen, któremu właśnie wygasa kontrakt z norweską federacją narciarską, lecz zdecydował się go przedłużyć m.in. ze względu na Bjoergen, która w poniedziałek potwierdziła, że zdecydowała się kontynuować karierę przynajmniej jeszcze przez rok.

"Moje kontrakty sponsorskie podpisane są do 2018 roku i zimowych igrzysk w Pyeongchang, lecz posiadają konkretne klauzule przedwczesnego zakończenia. Decyzję o dalszej karierze będę podejmować co rok" - powiedziała Bjoergen na pytanie czy wystartuje na kolejnej olimpiadzie.

Reklama

Norweżka zdobyła 10 medali olimpijskich w tym sześć złotych, trzy srebrne i brązowy oraz 22 mistrzostw świata: 14-5-3.

Czterokrotnie triumfowała w klasyfikacji końcowej PŚ.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje