Reklama

Reklama

Aleksander Wierietielny: Jesteśmy gotowi na PŚ

W sobotę w szwedzkim Gaellivare odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wystąpi w nich Justyna Kowalczyk. "Po zgrupowaniu w fińskim Muonio, jesteśmy gotowi do rywalizacji z najlepszymi" - powiedział trener Aleksander Wierietielny.

"Naszym głównym celem są mistrzostwa świata w Val di Fiemme" - dodał szkoleniowiec, który ze swoją podopieczną przebywa już w Gaellivare.

Czy ostatnie zwycięstwa Justyny, która trzy razy wygrała w Muonio w Pucharze FIS, to zapowiedź podobnych sukcesów w Pucharze Świata?

"Takie osiągnięcia oczywiście podbudowują psychicznie, jednak ich nie przeceniamy i nie muszą one gwarantować kolejnych sukcesów w międzynarodowym gronie. Najlepszym i najbardziej miarodajnym sprawdzianem, będą starty z zawodniczkami czołówki światowej. Od występu w Gaellivare nie oczekujemy zbyt wiele, zadowoli nas miejsce w pierwszej dziesiątce. Zwłaszcza, że trasa nie należy do ulubionych Justyny" - wyjaśnił trener.

Reklama

Wierietielny jest jednak spokojny o formę Kowalczyk.

"Na siedmiu zgrupowaniach wykonaliśmy sporą pracę, która powinna procentować podczas kolejnych zawodów o Kryształową Kulę. Ale z najwyższą dyspozycją celujemy w mistrzostwa świata w Val di Fiemme, które są dla nas priorytetową i najważniejszą imprezą w tym sezonie. Absolutnie nie oznacza to, że nie dołożymy wszelkich starań, by starty pucharowe Justyny okazały się w pełni satysfakcjonujące" - stwierdził trener, który zwraca uwagę na znakomitą dyspozycję psychiczną swojej podopiecznej.

"Justyna zawsze była pod tym względem mocna, nigdy nie potrzebowała pomocy i wsparcia psychologa" - dodał.

W Gaellivare aura dostroiła się do rangi zawodów.

"Mamy tu scenerię prawdziwie zimową, chociaż występują znaczne wahania temperatury" - zakończył Wierietielny.

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowaczyk | biegi narciarskie | Puchar Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje