Reklama

Reklama

Aino-Kaisa Saarinen odpuści sezon, bo jest w ciąży

Aino-Kaisa Saarinen jest w ciąży. Finka jest kolejną biegaczką z czołówki biegów narciarskich, która spodziewa się dziecka.

- Poród nastąpi wiosną, więc sezon muszę raczej odpuścić - poinformowała we wtorek biegaczka narciarska.

36-letnia Finka zdobyła w swojej karierze pięć medali olimpijskich - dwa srebrne i trzy brązowe - oraz dziewięć mistrzostw świata, cztery złote, srebrny i cztery brązowe.

- Poród nastąpi późna wiosną, więc nie wykluczam kilku startów na początku sezonu, lecz raczej ostrożnie i treningowo. Celem jest powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie na mistrzostwa świata w 2017 roku w Lahti - powiedziała biegaczka fińskim mediom. Ojcem dziecka jest były koszykarz Tom Gustafsson.

Reklama

Skandynawskie media przypomniały, że Saarinen jest kolejną biegaczką z czołówki biegów narciarskich, która zaszła w ciążę.

- Po Marit Bjoergen, Słowence Katji Visnar i Amerykance Kikkan Randall wiadomość o Saarinen stała się już rutynowa, a nadchodzący sezon można nazwać ciążowym - skomentowała norweska telewizja NRK.

Saarinen powiedziała fińskim mediom, że MŚ w 2017 roku będą "bardzo rodzinne". - Liczę na to, że na trybunach w Lahti będą siedzieć mężowie i partnerzy moich rywalek z dziećmi, tak jak mój mąż - podkreśliła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL