Reklama

Reklama

15 reprezentantów Polski wystąpi w MŚ w Val di Fiemme

Dziewięcioro biegaczy, w tym Justyna Kowalczyk, oraz sześciu skoczków wystąpi w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które w dniach 20 lutego - 3 marca odbędą się w Val di Fiemme. Skład zatwierdził zarząd Polskiego Związku Narciarskiego.

Na obiekcie w Predazzo rywalizować będą: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus i Stefan Hula. Z tej grupy już we Włoszech wybrana zostanie czwórka biało-czerwonych na dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy.

W sztabie skoczków znajdują się trener Łukasz Kruczek, jego asystenci Zbigniew Klimowski i Grzegorz Sobczyk, fizjoterapeuta Łukasza Gębala, serwismen Kacper Skrobot oraz psycholog Kamil Wódka, a nad zdrowiem wszystkich członków ekipy czuwać będzie doktor Aleksander Winiarski.

Reklama

Na trasach biegowych Lago di Tesero o medale walczyć będą Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Sebastian Gazurek i Jan Antolec. Wystartują oni indywidualnie, w sztafecie, a także w sprincie drużynowym.

W sztabie Kowalczyk znaleźli się: trener główny Aleksander Wierietielny, jego asystenci Rafał Węgrzyn i Mateusz Nuciak, serwismeni Are Metz i Peep Koidu, fizjoterapeuta Rafał Jaworek i lekarz Robert Śmigielski.

Z pozostałą kadrą pracować będą: szkoleniowcy Ivan Hudac i Janusz Krężelok, fizjoterapeuta Paweł Gurbisz, lekarz Renata Komisarska, zaś za serwis odpowiadać będą: Andrzej Michałek, Mariusz Hluchnik, Ferran Pubill i Valentina Vuerich.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Val di Fiemme:

skoki narciarskie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Stefan Hula.

biegi narciarskie: kobiety - Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak; mężczyźni - Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Sebastian Gazurek, Jan Antolec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy